Post

Najlepsza bielizna termoaktywna na zimę - co warto wiedzieć przed zakupem?

Bielizna termoaktywna przeznaczona jest nie tylko sportowców, choć ten rodzaj bielizny jest tworzony głównie z myślą o nich. Bielizna termiczna doskonale izoluje i odprowadza nadmiar wilgoci, dlatego też osoby po prostu przebywające dużo na świeżym powietrzu, powinny na nią zwrócić uwagę. Podpowiadamy, jakie właściwości powinna mieć bielizna termoaktywna i na co zwrócić uwagę przy jej wyborze.

Jak działa bielizna termiczna damska?

Bielizna termoaktywna to bielizna funkcjonalna, wielowarstwowa, która służy jako warstwa bazowa pomiędzy ciałem a wierzchnią warstwą odzieży.

Jej główną funkcją jest odprowadzanie wilgoci, utrzymywanie suchej skóry i optymalnej temperatury lub chłodzenie. Bielizna termiczna damska wykonana jest z materiałów, które w równym stopniu chronią organizm zarówno przed wychłodzeniem, jak i przegrzaniem. Wybierając bieliznę termiczną, weź pod uwagę przede wszystkim stopień aktywności oraz porę roku.

Jeśli aktywnie uprawiasz sport na świeżym powietrzu, zainteresuj się bielizną termoaktywną. Jest szczególnie przydatna zimą, kiedy na dworze jest zimno, ponieważ dobrze izoluje, zapobiegając utracie ciepła przez organizm. Powinna zainteresować również kobiety, które chcą schudnąć – dzięki swoim właściwościom rozgrzewającym bielizna termiczna damska przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Spodnie termiczne są również bardzo wygodne – jeśli wybierzesz spodnie wykonane z wysokiej jakości materiału, docenisz to, że doskonale odprowadzają wilgoć i nie przylegają do ciała.

Jeśli twoim głównym celem jest utrzymanie ciepła, wybierz bieliznę wykonaną z gęstych materiałów. Dzięki temu utrzymasz odpowiednią temperaturę ciała, nawet gdy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej 10 stopni Celsjusza. Bielizna termoaktywna wykonana z gęstych materiałów to także doskonały wybór dla osób prowadzących siedzący tryb życia.

Bielizna termoaktywna damska - Na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze bielizny termicznej pierwszorzędne znaczenie ma rodzaj materiału, z którego jest wykonana. Bielizna termoaktywna damska jest najczęściej wykonana ze sztucznych materiałów. Najpopularniejszym materiałem jest tutaj poliamid z dodatkiem elastanu, który zapewnia jej gładkość, idealne dopasowanie i przyleganie do skóry. Oczywiście możesz wybrać bieliznę wykonaną z naturalnych materiałów, takich jak bawełna, ale nie ochroni cię ona przed zimnem jak materiał syntetyczny. Spodnie z bawełny termoutwardzalnej nie będą już tak elastyczne, a ponadto będą szybciej wchłaniać wilgoć, powodując uczucie ciężkości. Bielizna termoaktywna damska wykonana z naturalnych materiałów nie izoluje dobrze, więc nie sprawdzi się w chłodne pory roku. Jeśli jednak chcesz pójść na kompromis, bardziej kosztowną, ale naturalną opcją byłoby wybranie wełnianych elementów ubioru, takich jak wełna merynosowa lub kaszmir.

Bielizna termiczna męska do biegania

Bielizna termiczna męska do biegania powinna być idealnie dopasowana, rozciągliwa i umożliwiać noszenie kilku warstw odzieży (zwłaszcza podczas biegania w zimnych porach roku). Na narty wybieraj bieliznę dobrze ocieplającą i doskonale odprowadzającą wilgoć. Na motocykl i rower wybierz coś, co swoimi właściwościami przypomina bieliznę do biegania.

Uprawiając jakąkolwiek aktywność fizyczną, która wymaga ciągłego – umiarkowanego lub ekstremalnego – ruchu i wysiłku, musimy pamiętać, że organizm ma zdolność pocenia. Zimą możemy założyć kilka warstw ubrań, ale nie zawsze będzie to skuteczne. Podczas przerw, bez odpowiedniego ubrania, wzrasta prawdopodobieństwo szybkiego wychłodzenia.

Dlatego bielizna termiczna męska do biegania powinna przede wszystkim dobrze odprowadzać wilgoć. Im wyższa aktywność, tym cieńszy powinien być splot i większa przestrzeń między nitkami.

Bielizna termoaktywna męska – na co zwrócić uwagę?

Wysokiej jakości sportowa bielizna termoaktywna męska wykonana z materiału syntetycznego jest w stanie dziesięciokrotnie lepiej utrzymać optymalną temperaturę ciała i odprowadzać nadmiar płynów podczas aktywnego ruchu. W przeciwieństwie do tkanin naturalnych, syntetyki dzięki specjalnej dwuwarstwowej technologii błyskawicznie usuwa pot z warstwy wewnętrznej na zewnątrz. Bielizna termoaktywna męska szybko wysycha i nie odkształca się podczas prania i długotrwałego użytkowania;

Dzięki antybakteryjnej impregnacji jonami srebra, często spotykanej w markach premium, neutralizuje nieprzyjemne zapachy i utrzymuje uczucie świeżości. Syntetyczną bieliznę termiczną można nosić przez kilka dni bez odczuwania dyskomfortu. Zwróć uwagę czy materiał jest hipoalergiczny, czyli nie powoduje reakcji alergicznej.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz