Post

Jak urządzić mały pokój w bloku? Pomysłu i inspiracje

Mały pokój w mieszkania nie jest powodem do zmartwień. Nakłada to pewne ograniczenia na wybór stylu czy mebli, ale możesz dać upust kreatywności i zrezygnować ze zbędnych rzeczy, które zwykle zaśmiecają ogromne pomieszczenia. Zebraliśmy serię wskazówek, które pomogą ci wyposażyć mały pokój.

Jak urządzić mały pokój w bloku - wielofunkcyjne meble

Główną zasadą przy aranżacji małego pomieszczenia jest to, że wszystko powinno być funkcjonalne. Meble w małym pokoju powinny pełnić kilka funkcji. Jeśli nie wiesz jak urządzić mały pokój w bloku, to postaw na łóżko transformatorowe. Możesz kupić łóżko, które „chowa się” w ścianę lub kupić rozkładaną sofę. To najprostszy sposób na uzyskanie miejsca do dziennego i nocnego wypoczynku.

Jeśli urządzasz pokój dla dwójki dzieci, kup łóżko piętrowe. W ten sposób tworzysz osobistą przestrzeń dla każdego dziecka i zwalniasz miejsce. Łóżko piętrowe idealnie wkomponuje się we wnętrze pokoju dziecięcego To jak urządzić mały pokój w bloku, zależy od jego przeznaczenia.

W przypadku mniejszych mebli postępuj zgodnie z tą samą strategią: powinny one spełniać co najmniej dwie funkcje. Stolik ze składanym blatem, pod którym znajduje się miejsce na czasopisma lub płyty CD, deska do prasowania, która zamienia się w stojące lustro, a także funkcjonalne fotele i składane stoliki.

Jak urządzić mały pokój z szafą - kolorystyka

Podstawowa zasada projektowania, jeśli chodzi o to, jak urządzić mały pokój z szafą, to stosowanie jasnych odcieni, które optycznie powiększają małe pomieszczenie. Ciemne kolory jeszcze bardziej je zawężają. Mieszaj różne jasne kolory: biały, jasnoniebieski, jasnoszary, dowolne pastelowe odcienie.

Jeśli nie chcesz ograniczać się do jednego koloru, postaw na trzy akcenty. Skoncentruj się na ścianach i meblach. Wybierz jedną ze ścian, czyniąc ją kontrastową wobec reszty pokoju lub umieść akcent kolorystyczny na jednej ze ścian.

To jak urządzić mały pokój z szafą zależy też od wybranego stylu. Najlepsza będzie klasyka lub minimalizm. Proste detale, surowe linie i jasne odcienie najlepiej pasują do małych pomieszczeń.

Jeśli urządzasz sypialnie, możesz bawić się stylem. Możesz dodać akcenty stylu boho lub country. Meble wykonane z naturalnych materiałów w rustykalnym stylu dodadzą uroku każdemu pomieszczeniu.

Podział na strefy w małym pokoju powinien wpływać na jego funkcjonalność. Jeśli użyjesz tej techniki poprawnie, możesz nawet wizualnie powiększyć wąski pokój. Podstawowa zasada: zrezygnuj z ciężkich, nieporęcznych przedmiotów i mebli. Pamiętaj, aby użyć podziału na strefy, jeśli projektujesz mały pokój dla chłopca i dziewczynki. Każde z nich otrzyma tym samym osobny kącik na własność. Do wydzielenia pokoju można wykorzystać małą szafkę lub komodę, lub zasłony.

Mały pokój z szafą

Jak urządzić mały pokój dzienny i stworzyć przytulny salon?

Aby oddzielić strefę pracy od strefy rekreacyjnej w salonie, użyj parawanu lub lekkiej przegrody. Może to być stojak z jasnymi odcieniami - ograniczy przestrzeń, nie zaśmiecając pokoju. Ta opcja jest równie odpowiednia dla salonu, ale też dla dzieci. Wybierz regały, które nie będą zakłócać naturalnego światła.

To jak urządzić mały pokój dzienny uzależnione jest od rozplanowania oświetlenia. Wykorzystaj maksymalnie naturalne źródła światła. Światło słoneczne usuwa cienie, które wizualnie „zjadają” metry, wypełnia je przestrzenią i tworzy wrażenie przestronności. Aby wzmocnić ten efekt, umieść lustro naprzeciwko okna, aby rozproszyć światło w pomieszczeniu.

Jeśli nie wiesz jak urządzić mały pokój dzienny, by stworzyć przytulną przestrzeń, podkreśl poszczególne meble. Możesz na przykład wbudować małe lampy w półkę ścienną lub pod szafki w kuchni. Oświetlenie tego typu tworzy wyjątkową atmosferę, a w takich pomieszczeniach przyjemnie spędza się wolny czas. Co więcej, wbudowane oświetlenie optycznie powiększa przestrzeń.

Jak urządzić mały pokój gościnny – baw się światłem i kolorami

Używaj klasycznych lamp sufitowych i kinkietów. Lampy na ścianach rozpraszają więcej światła po pokoju. Lampę podłogową lub stołową można wykorzystać do skierowania skupionego światła na ciemny obszar. Jeśli nie wiesz jak urządzić mały pokój gościnny, używając światła i kolorów, to wykorzystaj motyw pomalowania jednej lub dwóch ścian pastelową farbą. Miętowy kolor dobrze wygląda w takich pomieszczeniach. Odcienie szarości, często spotykane w pomieszczeniach w stylu skandynawskim, idealnie wpasują się w niewielką powierzchnię. To, jak urządzić mały pokój gościnny zależy też od tego, czy chcesz, aby twoim priorytetem była jego przytulność, czy funkcjonalność. Neutralne tło pomaga zachować harmonię i spójność estetyczną.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz