Post

Dekoracje Halloween przed domem - jakie wybrać?

Historia święta Hallowen ewoluowała przez setki lat, splatając pogańskie rytuały i tradycje chrześcijaństwa. Niektórzy postrzegają ten dzień jako ważną tradycję kulturową, inni jako okazje do zabawy, do której potrzebne są odpowiednie dekoracje.

Dekoracje Halloween przed domem – skąd się wzięły?

Wiele zwyczajów związanych ze świętem Halloween, które dziś wydają nam się po prostu zabawnymi tradycjami, wyrosło z rytuałów, którym kiedyś nadawano wielką wagę. Naukowcy uważają, że słynna dekoracja na Halloween, czyli dynia z wydrążonym rdzeniem, była pierwotnie używana do przenoszenia żaru ze świętego ognia Samhain do paleniska. Nie wiadomo, kto i kiedy wpadł na pomysł wyrzeźbienia strasznych twarzy w dni, jednak wraz z nadejściem chrześcijaństwa zwyczaj ten zyskał nowe znaczenie. Jednocześnie dekoracje Halloween przed domem są niekompletne bez dyni. To praktycznie symbol tego dnia, kiedy złe duchy zostają wypuszczone na świat żywych. Jak zatem zrobić i zaplanować dekoracje Halloween przed domem?

Święto Halloween - dekoracje do ogrodu i nie tylko

Wybór dekoracji na Halloween nie jest trudny. Najczęściej są to:

• Nietoperze.

• Czaszki, szkielety.

• Tradycyjne dynie.

• Pająki i owady.

I wszystko, co kojarzy się z Halloween. Dekoracje do ogrodu można zamontować w formie wiszącej. Zawieszki to niedroga dekoracja, którą łatwo potem zdjąć. Ponadto takie dekoracje są kompaktowe, można je wygodnie przechowywać w pudełku. Możesz też łatwo udekorować okna domu na Halloween. Dekoracje do ogrodu na szyby to np. naklejki. Przeznaczone są do mocowania na ścianach, lustrach, drzwiach i oknach. Podobnie jak wisiorki, naklejki są w postaci przerażających i przerażających rzeczy, owadów, szkieletów. Mogą mieć powierzchnię fosforową i świecić w ciemności.

Halloween ozdoby ogrodowe

Halloween - ozdoby ogrodowe, które odmienią twój dom

Co jeszcze nadaje się na Halloween? Ozdoby ogrodowe, które sprawdzą się dosłownie wszędzie to np. girlandy. Te mogą być w kilku wariantach:

• Papierowe. Niedroga opcja, bezpieczna, dobrze wygląda przy minimalnym oświetleniu w ogrodzie.

• Zasilane prądem. Podłączane do zwykłych gniazdek, prezentują się efektownie nawet w całkowitej ciemności.

• Na baterie. Wyglądem i właściwościami przypominają zwykłe girlandy elektryczne, ale są wielofunkcyjne i wygodniejsze.

Girlandy pomogą uczynić wystrój bardziej świątecznym, podkreślą atmosferę uroczystości święta Halloween. Ozdoby ogrodowe, które cieszą się popularnością to imitacja pajęczej sieci. Większość ludzi boi się pająków i ich sieci. Imitacja pajęczyny jest całkowicie nieszkodliwa, dostępna w różnych odcieniach. Dekoracje na Halloween w formie figurek pozwolą ozdobić każdą przestrzeń. Wiele figurek wygląda bardzo realistycznie, szczególnie przy słabym świetle lub przy specjalnym oświetleniu. Najczęściej są to:

• Szkielety, czaszki.

• Duże owłosione pająki.

• Czarownice i złe duchy.

• Klasyczne rzeźbione dynie z oświetleniem.

• Szczury, nietoperze, czarne koty.

Figurki wykonane są z lekkich materiałów, papieru-mache, plastiku. Pomimo imponującego wyglądu rzeźby są łatwe w montażu i demontażu.

Inne oryginalne ozdoby Halloween do ogrodu

Halloween to przerażające i jednocześnie zabawne święto, podczas którego można urządzić imprezę z przyjaciółmi lub obejrzeć horrory, a dzieci zbierają słodycze u sąsiadów, przebierając się w kostiumy. Wystrój domu i ogrodu odgrywa w tym dniu szczególną rolę. Aby Halloween było naprawdę przerażające, dekoracja domu i ogrodu musi odpowiadać charakterowi święta. Podpowiemy ci, na jakie oryginalne ozdoby Halloween do ogrodu postawić. Dynia to najbardziej rozpoznawalny symbol Halloween. Jest używana jako dekoracja, zwłaszcza do lamp. Inną opcją jest wykorzystanie dyni jako domowych doniczek na suszone kwiaty lub jesienne kompozycje kwiatowe. Chryzantemy, astry i gerbery są tu idealne. Wykonanie doniczki jest łatwe: wystarczy odciąć górę, wyjąć rdzeń i wypełnić powstałą dziurę wodą, ziemią lub mchem (w zależności od tego, co dokładnie chcesz umieścić w powstałej doniczce). Przydadzą się też ozdoby Halloween do ogrodu na drzwi wejściowe. Może to być np. wieniec z dyni. Do dekoracji potrzebne będą małe dynie i opadłe liście. Nie zapomnij o kolorach: żółtym, czerwonym, pomarańczowym - pomogą one w umieszczeniu akcentów. Jeśli nie masz kwiatów, utkaj wstążkę o odpowiedniej fakturze i odcieniu. Kolejnym klasycznym symbolem Halloween jest ciemny pokój z pajęczynami i czaszkami. Najprostszym sposobem na udekorowanie ogrodu w ten sposób jest zakup gotowych akcesoriów. Idealne są białe pajęczyny o charakterystycznej fakturze, trójwymiarowe modele czaszek. Pająki też wpasowują się w tą kompozycję. Aby było bardziej przerażająco, możesz używać całych szkieletów, a także pojedynczych kości.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz