Post

Jak udekorować komodę w salonie?

Nowoczesne komody do salonu pozwalają rozwiązać dwa problemy jednocześnie. Po pierwsze, jest to wygodny system przechowywania. Po drugie, odpowiednio dobrana, dobrze umieszczona komoda we wnętrzu salonu jest prawdziwą ozdobą.

Co postawić na komodzie, aby ozdabiała salon?

Zanim podejmiesz decyzję co postawić na komodzie, musisz ją umieścić w odpowiednim miejscu. Decydującym czynnikiem przy wyborze jest styl pomieszczenia. Musisz także wziąć pod uwagę liczbę i rodzaj rzeczy, które musisz przechowywać.

  • • Przestronny hol dobrze prezentuje się ze stylowymi meblami, które przykuwają uwagę. Jasna kolorystyka, nietypowy kształt czy efektowna dekoracja pomagają osiągnąć ten efekt i sprawiają, że komoda staje się jednym z centralnych elementów wnętrza salonu.
  • • W małych pomieszczeniach lepiej nie zaśmiecać wystroju i wybierać kompaktowe komody.
  • • Lekkie meble nie zmniejszają wizualnie objętości salonu, ciemne meble wyglądają na bardziej masywne.
  • • Błyszczące i lustrzane powierzchnie optycznie powiększają przestrzeń.
  • • Komody z naturalnego drewna podkreślają szlachetność i luksus salonu. Nowoczesne modele wykonane z płyty MDF lub płyty pilśniowej często nie są gorsze pod względem niezawodności.
  • • Konieczne jest kupowanie mebli od zaufanych producentów i zwracanie uwagi nie tylko na jakość materiału, ale także na okucia, ponieważ od tego bezpośrednio zależy łatwość użytkowania.

Jeśli zastanawiasz się co postawić na komodzie, to do umieszczania książek lub elementów dekoracyjnych odpowiedni jest model, który ma również otwarte półki lub drzwi na zawiasach.

Ozdoby na komodę w zależności od jej modelu?

Istnieje kilka rodzajów komód, które można stosować w salonie pojedynczo lub w połączeniu ze sobą.

  • • Gablota - model, którego przednia i boczne części wykonane są ze szkła. Takie meble pozwalają zademonstrować takie ozdoby na komodę jak pamiątki, zdjęcia, przedmioty dekoracyjne, gwarantując ich bezpieczeństwo i ochronę przed kurzem.
  • • Komoda pod TV to jedno z najpopularniejszych rozwiązań w aranżacji wnętrza przedpokoju. Niskie meble pozwalają na umieszczenie elektroniki i różnych drobiazgów. Szuflady i drzwi na zawiasach dobrze komponują się z otwartymi półkami.
  • • Komoda na naczynia jest wskazana przy aranżacji kuchni-salonu. Drzwi ze wstawkami szklanymi pozwalają podkreślić piękno kryształu i ceramiki. Dodatkowe oświetlenie może wyeksponować ozdoby na komodę.

Komoda w salonie

Dekoracje na komodę w zależności od stylu

Wąska komoda może udekorować wnętrze pokoju o skromnych rozmiarach. Oszczędza miejsce w ciasnym pokoju typu przechodniego. Długi system przechowywania nadaje się do przestronnych pomieszczeń. Ze względu na możliwość wizualnego poszerzenia ściany, bez ukrywania objętości, takie meble dobrze pasują nawet w mieszkaniu z niskimi sufitami.

W jednym wnętrzu można używać jednocześnie kilku komód o różnych rozmiarach. Ujednolicony styl takich mebli zapewnia integralność projektu salonu. Dekoracje na komodę szczególnie dobrze prezentują się na wysokich modelach. Te pozwalają efektywnie wykorzystać przestrzeń małego pokoju lub miejsca z boku okna. Model narożny też dobrze eksponuje dekoracje na komodę. Jest szeroko stosowany ze względu na swoją funkcjonalność. Ze względu na skomplikowany kształt przestrzeni wewnętrznej i większą głębokość, organizowanie przechowywania w takich meblach jest nieco trudniejsze niż w modelu prostokątnym.

Na takich komodach można postawić wazony z kwiatami, figurki, pamiątki z podróży, ramki na zdjęcia rodzinne czy rośliny doniczkowe. Jasne przedmioty mogą ożywić atmosferę salonu w pastelowych kolorach. Aby uniknąć różnorodności, konieczne jest dobranie elementów dekoracyjnych, które pasują do siebie stylem i kolorem oraz pasują do nastroju pomieszczenia.

Jakie są dekoracje komody?

Komoda przyczynia się do stworzenia wyjątkowego wnętrza, jeśli wykażesz się wyobraźnią, udekorujesz je własnymi rękami lub powierzysz pracę profesjonalistom. Zastosowanie taśmy maskującej pozwala na łączenie kilku odcieni farby i tworzenie prostych geometrycznych wzorów. Szablony otwierają nieograniczone możliwości dekorowania. Technika snycerska przyczynia się do powstania unikalnych mebli, które będą przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dekoracje komody takie jak ceramiczne czy szklane elementy mogą podkreślić atmosferę pomieszczenia i stać się wyrazistym detalem wnętrza. Dekoracje komody nie muszą być w tych samych kształtach czy tej samej kolorystyce. Pamiętaj jednak, że zupełnie przypadkowo dobrane dekoracje czy ozdoby wprowadzą chaos i mogą obciążyć wizerunek mebla, tym samym psując całą aranżację salonu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz