Post

Trendy wnętrzarskie 2023 - przewodnik po stylach wnętrzarskich

Pomysły na aranżacje wnętrz nie zmieniają się tak często, jak moda czy styl, ale także podlegają ewolucji.

Najpopularniejsze style aranżacji wnętrz – nowoczesne klasyka

Nowoczesna klasyka to styl odpowiedni dla osób solidnych i konserwatywnych, ten styl zawiera elementy antycznej architektury, trochę ciężkości i solidności. W nowoczesnym wnętrzu styl klasyczny łączy się z innymi kierunkami, tworząc piękne wariacje.

Najpopularniejsze style aranżacji wnętrz podkreślają rytm, symetrie, prostotę kompozycji, wyraźne podporządkowanie – to wszystko znajdziemy w nowoczesnym klasycznym wnętrzu. Rozwiązania kolorystyczne wnętrz w stylu klasycyzmu to spokojne i szlachetne tonacje, połączenie jasnych pastelowych - kremowych, beżowych, bladożółtych, zielonkawych, szarych - ścian z ciepłymi głębokimi tonami szlachetnego drewna podłogi i mebli. Najpopularniejsze style aranżacji wnętrz nie akceptują zatłoczenia wnętrza dodatkami i meblami, nadmiar uważany jest za zły gust. Charakterystyczne cechy stylu klasycznego we wnętrzu to:

• Spokojne, stonowane tony.

• Ograniczenie akcesoriów.

• Ścisłe podporządkowanie wszystkich elementów projektu, dbałość o szczegóły.

Nowe style we wnętrzach – minimalizm i nowoczesność

Nowoczesny minimalizm to styl idealny dla nowoczesnych, mobilnych osób - które chcą wyrazić siebie, swoje pasje i zainteresowania.

Nowe style we wnętrzach polegają na mieszaniu stylów i pozwalają na stworzenie wnętrza niepowtarzalnego i niepodobnego do niczego. Ten styl w aranżacji wnętrz jest u szczytu mody. Wnętrze w stylu fusion to symbol współczesnej globalizacji, mieszanka klasyki i sztuki abstrakcyjnej, Wschodu i Zachodu, zmysłowości i praktyczności. Nowe style we wnętrzach charakteryzują się nieograniczoną kreatywnością. Opieramy się na klasycznym wnętrzu i dodajemy wszystko, co lubimy. Brak dokładnego przestudiowania szczegółów, lekkie zaniedbanie, szyk bohemy. Główną „sztuczką” jest obecność we wnętrzu ciekawych teksturowanych materiałów wykończeniowych, niestandardowych wzorów etnicznych, egzotycznych gadżetów. Ważny jest jasny akcent kolorystyczny. Preferowane są jasne i świeże odcienie: jasnoniebieski, seledynowy, malinowy, ciemnoniebieski, czekoladowy, czarny, złoty, winny, zielony.

Jaki styl wnętrza do mnie pasuje – New tech

Jeśli zastanawiasz się jaki styl wnętrza do mnie pasuje, to zwroć uwagę na New tech. To idealny kierunek dla młodych, zdecydowanych, którzy podążają za modą, kochają technologię, funkcjonalność przestrzeni.

Styl high-tech narodził się w czasach szybkiego rozwoju technologii i podboju kosmosu. Był impulsem wysłanym przez projektantów do przełamania utartych kanonów klasycznego wnętrza. Na pierwszy plan wysuwają się proste linie w tworzeniu form oraz zaawansowana technologia, estetyka materiału i maksymalna funkcjonalność. Gdy nie wiesz jaki styl wnętrza do mnie pasuje, to zapoznaj się z zasadami New tech.

• Proste linie! Niedopuszczalne są płynne przejścia i zakrzywione kontury.

• Główne kolory w stylu high-tech to biel, czerń, dopuszczalne są wszystkie odcienie szarości, dopuszczalne są odcienie kawy zimnych tonów. Plus jeden aktywny kolor towarzyszący, który działa kontrastowo i służy do umieszczania akcentów. Może być czerwony, pomarańczowy, jasnozielony lub niebieski.

• Meble powtarzają prostą geometrię przestrzeni. Wszystkie projekty w mieszkaniu high-tech powinny być proste i lekkie. W materiałach dominują metal, plastik, szkło.

• Prostota dominuje również w wystroju: bezramowe lustra, grafiki lub czarno-białe fotografie, wazony, lampy wykonane z metalu lub ceramiki. W dekoracji ścian odradza się stosowanie tapet (z wyjątkiem winylu bez wzoru), idealne są malowanie, płytki, panele metalizowane, szorstki kamień.

Jakie są jeszcze modne wnętrza 2023?

Modne wnętrza 2023 to też styl nowoczesny. Najczęściej kojarzy się z czystymi liniami, jednolitą paletą barw oraz wykorzystaniem metalu, szkła i stali. W nowoczesnym stylu każdy element jest maksymalnie prosty i minimalistyczny. Najczęściej takie wnętrze można określić jako ascetyczne i surowe, nie ma w nim przesadnej ilości wystroju.

Od pewnego czasu modne wnętrza 2023 to też amerykańska klasyka - kuchnia-salon w amerykańskim stylu. Ściśle mówiąc, amerykańska klasyka nie jest stylem, ale rodzajem eklektyzmu, który łączy w sobie neoklasycyzm, art deco i być może country. Amerykańskie klasyki zawsze wyróżniają się objętością i elegancją. Ten styl łączy w sobie to, co najlepsze w klasyce i nowoczesności, tworząc ponadczasowe, ponadczasowe wnętrza. Tradycyjnie charakteryzują się ciepłą, naturalną kolorystyką: beżem, terakotą, bladym błękitem, różnymi odcieniami zieleni i brązu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz