Post

Profesjonalne okulary przeciwsłoneczne – skuteczna ochrona przed światłem słonecznym

Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko modny dodatek, ale też skuteczna ochrona przed szkodliwymi promieniami UV.

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją – jak działają?

Głównуm celem okularów polarуzacуjnуch jest ochrona oczu przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym i oślepiającym blaskiem słonecznym. W tym przypadku producenci zwracają większą uwagę na parametry techniczne produktu niż na ich konstrukcję. Chociaż oczywiście wśród różnorodności modeli dostępnych na rynku można znaleźć atrakcyjne modowo modele.

Odbite od różnych powierzchni promienie świetlne kontynuują swój ruch w kierunku poziomym lub pionowym. W drugim przypadku nie powodują dyskomfortu i pozwalają spokojnie np. prowadzić samochód. Ale poziome promienie nakładają się na obraz, tworząc odblask. W celu wyeliminowania zakłóceń stosuje się polaryzację, tj. jest to rodzaj filtra. Unikalne właściwości, jakie mają okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją, wynikają z obecności warstw ciekłokrystalicznych umieszczonych pomiędzy warstwami szkła lub tworzywa sztucznego. Pochłania promieniowanie ultrafioletowe, dzięki czemu widzimy tylko pionowe światło, które nie zakłóca normalnego widzenia.

Blokowanie promieniowania poziomego zmniejsza jasność wynikowego obrazu, jednocześnie zwiększając jego kontrast. Ta właściwość, jaką mają okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją, znacznie zmniejsza obciążenie narządu wzroku.

Okulary przeciwsłoneczne polaryzacyjne i ich zalety

Okulary przeciwsłoneczne polaryzacyjne są wyposażone w spolaryzowane soczewki, które blokują promienie świetlne odbite od płaszczyzn poziomych. Zwykle są to konstrukcja kilku warstw. Dzięki specjalnemu rozmieszczeniu w okularach przepuszczane są tylko promienie spolaryzowane pionowo, dzięki czemu światło odbite od poziomu nie przenika przez okulary.

Okulary przeciwsłoneczne polaryzacyjne mają trzy warstwу. W środku przeźroczysta folia, na zewnątrz przyciemniane szkło. Główną zaletą polaryzacji jest to, że nie tylko chroni oczу przed odblaskami, ale także zapobiega przedostawaniu się do nich szkodliwych promieni UV. Ze względu na specjalne właściwości materiału zmniejsza się jasność promieni UV, ponieważ zmniejsza się moc strumienia światła docierającego do narządu wzroku. Okulary polarуzacуjne przepuszczają maksymalnie 50% promieni słonecznych.

Okulary przeciwsłoneczne polaryzacyjne

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem - zalety

Co odróżnia okulary przeciwsłoneczne z filtrem od zwykłych okularów? Takie okulary pozwalają zobaczyć obraz bez odblasków. W takim przypadku na siatkówkę oka „spadną” tylko wyraźne odbicia rzeczywistości bez zniekształceń. W porównaniu z prostymi przyciemnianymi okularami dokładność kolorów jest znacznie lepsza. Okulary przeciwsłoneczne z filtrem mają poprawiony współczynnik kontrastu. Znacząco zmniejszają zmęczenie oczu. Chronią w 100% przed promieniami UV. To z powodu promieniowania UV pojawiają się takie zaburzenia jak: fotokeratitis, ślepota śnieżna, zaćma i różne formy raka oka.

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem mają też inne zalety:

  • • Trwałość soczewek, które wytrzymują różne uderzenia.
  • • Podczas produkcji okularów wykorzystywane są wyłącznie wysokiej jakości komponenty, dzięki czemu okulary są odporne na naprężenia mechaniczne, zarysowania i uszkodzenia.
  • • Innowacyjna optyka. W oryginalnych okularach przeciwsłonecznych nie pojawiają się zniekształcenia obrazu.
  • • Szeroki wybór.
  • • Poprawiają widoczność podczas jazdy. Nie musisz już mrużyć i męczyć oczu, co poprawia bezpieczeństwo jazdy.

Okulary przeciwsłoneczne markowe – jak je wybrać?

Wybierając okulary przeciwsłoneczne, należy skupić się głównie na kształcie twarzy i na tej podstawie wybrać najbardziej optymalny kształt okularów. Jeśli masz owalną twarz, masz ogromne szczęście, ponieważ wyróżnia ją symetria, więc pasuje ci absolutnie każda forma okularów, w tym zarówno modele klasyczne, jak i te bardziej sportowe.

Twarz w kształcie rombu ma wąską linię czoła i podbródka, dlatego okrągłe lub owalne okulary przeciwsłoneczne markowe są idealne dla takich osób.

Osoby puszyste powinny zwrócić uwagę na kanciaste oprawki okularów, ponieważ są one w stanie dodać pewnej wyrazistości całej twarzy. Jeśli masz kwadratową twarz, wskazane są okulary przeciwsłoneczne markowe z zaokrągloną oprawką.

Warto również zwrócić uwagę na takie cechy jak przepuszczalność światła, kolor soczewek, stopień polaryzacji oraz materiał oprawki. Design i ogólny wygląd okularów jest bardzo ważny, ale trzeba pamiętać, że ich główną funkcją jest zapobieganie przedostawaniu się szkodliwego promieniowania UV. Dopiero potem, należy je traktować jako modny dodatek do kobiecej czy męskiej garderoby.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz