Post

Jak kupować buty online? O czym trzeba pamiętać?

Kupowanie butów w sklepach internetowych jest coraz częstszą praktyką. W wygodny sposób możemy nabyć swoje ulubione obuwie, bez wychodzenia z domu. Na co jednak uważać przy zakupach?

Jak kupować buty przez Internet?

Przede wszystkim musisz wybrać odpowiedni sklep. Zastanawiając się jak kupować buty online, skup się na znalezieniu renomowanego i solidnego dostawcy. Sprawdź opinie o sprzedawcy, jakie znajdziesz w Internecie. Choć wiele z nich może być niewiarygodna, to pozwolą ci zyskać ogólny obraz, jeśli chodzi o solidność, uczciwość i rzetelność sklepu. Zastanawiając się jak kupować buty przez Internet, nie możesz też zapomnieć o przeczytaniu regulaminu sprzedaży. Wiele osób pomija ten bardzo ważny punkt. Tymczasem to tam znajdziemy informacje, co do zwrotu produktu i warunków odzyskania pieniędzy.

Buty przez Internet – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim cena butów nie powinna różnić się zbytnio od cen innych dostawców. Choć ceny w sieci są zazwyczaj o 15% niższe niż w sklepach stacjonarnych, to zbyt niskie ceny mogą świadczyć o złej jakości towarów. Czasy, kiedy trzeba było odwiedzać fabryki producentów obuwia i negocjować z nimi dostawy, poświęcając na to dużo czasu i wysiłku, już dawno minęły. Teraz możesz kupić buty przez Internet, wybierając spośród kilkudziesięciu różnych marek w jednym miejscu. Wybierając buty przez Internet, sprawdź dostawcę. Każda nowoczesna firma powinna mieć własną stronę internetową, niezależnie od tego, czy jest to hurtownia butów, czy ogromna firma budowlana, czy właśnie sklep internetowy. Strona to wygodne narzędzie, dzięki któremu możesz zamówić partię odpowiednich butów bezpośrednio z domu, a to jak wygląda sklep internetowy i sama strona, bardzo dużo mówi o rzetelności sklepu.

Sklep obuwniczy

Kilku trików jak wybrać buty przez internet

Znalazłeś w sklepie internetowym odpowiednią parę butów, ale masz wątpliwości, czy będą na ciebie pasować. Jeśli buty są znanej marki, możesz iść do sklepu i przymierzyć dokładnie ten sam lub podobny model. A potem kupić je online. Będziesz mieć absolutną pewność, że nie wyrzucisz pieniędzy w błoto i nie będziesz musiał zmagać się z polityką zwrotów, a jednocześnie zaoszczędzisz na zakupach.

Zastanawiając się jak wybrać buty, wybierz dostawę z możliwością przymierzenia. Aby zobaczyć, jak buty, które wybrałeś, będą leżeć na twojej stopie, nie trzeba iść do sklepu. Zamów buty tam, gdzie możesz przymierzyć jedną lub więcej par. Przymierzasz, bierzesz to, co pasuje i nie płacisz za resztę. Zawsze zwracaj uwagę, czy taka opcja jest dostępna w twoim mieście lub regionie.

Jeśli wiesz już jak wybrać buty, musisz znać swój rozmiar. Połóż kawałek papieru na płaskiej powierzchni. Weź arkusz papieru do drukarki i połóż go na podłodze lub innym płaskim miejscu. Sprawdź, czy twoja stopa zmieści się w parametrach papieru – jeśli nie, wybierz większy arkusz. Aby uzyskać bardziej stabilną powierzchnię pomiarową, rozważ położenie papieru do drukarki równo ze ścianą.

Wyśrodkuj stopę na środku kartki. Zdejmij skarpetki, rajstopy lub pończochy, a następnie połóż stopę na papierze. Sprawdź, czy twoja stopa nie przesuwa się za kartką i czy jest wystarczająco dużo miejsca, aby prześledzić obwód. Obrysuj stopę ołówkiem. Staraj się trzymać szkic jak najbliżej krawędzi stopy, aby rysunek był dokładny. Jeśli masz trudności z obrysowaniem całej stopy na raz, spróbuj pracować w sekcjach. Rozważ poproszenie znajomego lub członka rodziny o pomoc, ponieważ mogą oni uzyskać dokładniejszy szkic.

Powtórz ten proces, aby zmierzyć przeciwną stopę. Połóż nową kartkę papieru na płaskiej powierzchni, a następnie umieść stopę na środku arkusza. Ponownie użyj ołówka, aby obrysować obwód, trzymając szkic wzdłuż krawędzi stopy. Po zakończeniu rysowania odłóż kartkę razem z oryginalnym szkicem. Wykonanie 2 pomiarów pomoże ci sprawdzić, czy rozmiary twoich stóp są równe.

Ile luzu w butach warto zostawić?

Nawet jeśli nie masz możliwości przymierzenia butów, nie jest to wcale powód, aby rezygnować z zakupów online. Uważnie przestudiuj kartę produktu na stronie sprzedawcy. Co powinno cię najbardziej zainteresować?

  • • Tabela rozmiarów. Sprawdź tabelę rozmiarów wybranej marki. Każda marka obuwia może mieć własną siateczkę. Nie polegaj na tym, że „zawsze bierzesz rozmiar 38”, zrób pomiary wedle schematu, o którym pisaliśmy i zastanów się, ile luzu w butach potrzebujesz.
  • • Należy pamiętać, że jeśli sklep sprzedaje buty wielu marek, tabela rozmiarów dla każdej marki może być inna, a tym samym zmienia się wartość, jeśli chodzi o to, ile luzu w butach trzeba zostawić.
  • • Spójrz na recenzje. Z nich często można dowiedzieć się brakujących informacji nie tylko o kompletności, ale także o rozmiarze, komforcie itp.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz