Post

Jak dobrać spódnicę do sylwetki?

Odpowiednio dobrana spódnica jest kluczem do właściwej stylizacji. Jak dobrać spódnicę pod kątem sylwetki?

Jaka spódnica do jakiej figury pasuje?

Każda kobieta ma indywidualną sylwetkę. Jeśli twoje proporcje są dalekie od ideałów, nie powinnaś rezygnować z noszenia eleganckich, dopasowanych spódnic. Przy odpowiednim doborze stylu spódnicy możesz ukryć wady i wydobyć to, co najlepsze ze swojej sylwetki. Najważniejsze, aby twoje ubrania były zgodne z proporcjami sylwetki. Zatem jaka spódnica, do jakiej figury będzie pasować? Przede wszystkim nie należy gonić za modą i kupować tych spódnic, które są uważane za modne. Więc jaka spódnica, do jakiej figury będzie odpowiednia? Wszystkie spódnice różnią się przede wszystkim długością: maxi – spódnice do kostki lub podłogi, midi – tuż nad kolano i mini – krótka spódniczka.

Długa spódnica dla niskiej osoby – czy to pasuje?

Zwężana do dołu, dopasowana do bioder, niesięgająca kolan ani do połowy łydki - to spódnica ołówkowa. Popularny wybór wśród pracowników biurowych. Długa spódnica dla niskiej osoby w tym samym stylu co ołówkowa, ale z wysokim stanem nazywana jest spódnicą z płaszcza.

Dość wygodna do codziennej pracy jest spódnica słoneczna. Jest to półkole lub koło o różnej długości. Jej odmianą jest rozkloszowana spódnica. Różni się tym, że rozszerza się do dołu dzięki klinom. Szeroka na dole, ale wąska w talii, spódnica w kształcie litery A ma poszerzoną i prostą sylwetkę po bokach.

Z kolei długa spódnica dla niskiej osoby w kształcie dzwonu ma kształt rozszerzający. Z kolei spódnica plisowana rozszerza się plisowaniem u dołu i jest wąska w talii. Jednym z oryginalnych stylów jest spódnica balonowa. Szeroka u dołu, wąska w pasie i ściągany u dołu wstążką. Może mieć różne długości. Ta spódnica będzie świetnie wyglądać na kobiecie lub dziewczynce o dowolnej figurze. Aby określić styl, który ci odpowiada, musisz wypróbować wszystkie te opcje. Eksperymenty ze stylem, długością i tekstyliami, to klucz do znalezienia swojego stylu. Figury o idealnych proporcjach to rzadkość. Te panie, które je mają, mogą sobie pozwolić na noszenie dowolnej spódnicy, niezależnie od stylu czy długości. U kobiet o prawidłowych proporcjach biodra i ramiona mają prawie taką samą szerokość. Wąska charakterystyczna talia znajduje się dokładnie pośrodku między ramionami a pośladkami.

Damska stylizacja ze spódnicą

Jaka spódnica do grubych nóg będzie najwłaściwsza?

Istnieje szereg zasad, których przestrzeganie pomoże ci wybrać spódnicę, bez względu czy ma to być dopasowana spódnica, czy spódnica do grubych nóg. Dla dziewcząt o szerokich ramionach i wąskich biodrach projektanci opracowali spódnice-słoneczka, tulipan lub pół-słońce. Takie spódnice wizualnie wydłużają nogi, poszerzają biodra. Minispódniczki dla kobiet o takiej sylwetce są niewskazane.

Kobiety pulchnej sylwetce powinny wybrać spódnice, które się rozszerzają lub mają pionowe geometryczne linie rozchodzące się ku dołowi. Bardzo szczupłe osoby nie powinny nosić bufiastych spódnic, ponieważ podkreślą one szczupłość twojego ciała. Jeśli masz normalne ramiona, wąską talię i szerokie biodra, wybierz spódnice dopasowane do kształtu bioder. Idealne są spódnice proste, obcisłe lub z niskim stanem. A jaka spódnica do grubych nóg jest właściwa?

Świetnie będzie wyglądać dzwonkowa spódnica w tandemie z elastycznym paskiem. Niskie kobiety powinny nosić spódnice do kolan. Jeśli zaś zastanawiasz się jeszcze jaka spódnica do grubych nóg jest optymalnym wyborem, to mogą to być spódnice o dopasowanym kroju, wykonane z gęstych i sztywnych materiałów, które dopełnią każdą figurę.

A jaka spódnica na szerokie biodra będzie właściwa?

Zastanawiasz się jaka spódnica na szerokie biodra będzie odpowiednia? Posiadaczki takich form – wąska talia i okrągłe pośladki, powinny zdecydować się na rozkloszowane, wydłużone, z niskim stanem spódnice z podłużnymi szwami. Jeśli chodzi o to, jaka spódnica na szerokie biodra będzie niewskazana to mini, plisowane, midi, rozkloszowane w talii, krótkie plisy to zdecydowanie nie twoja opcja. Pamiętaj, że wysokie kobiety wybierają midi, ale przy niskim i średnim wzroście lepiej wybrać mini. Długie spódnice dobrze prezentują się na każdej pani.

Pamiętaj, że nie ma uniwersalnej rady. Każda osoba jest indywidualnością z własnymi, unikalnymi parametrami wzrostu, objętości, długości nóg. I trzeba to wziąć pod uwagę. Tradycyjnie wszystkie sylwetki można podzielić na pięć typów. Ale w rzeczywistości wszystko to jest znacznie bardziej skomplikowane i różnorodne. A to, co w teorii ci nie odpowiada, w praktyce może okazać się idealnym rozwiązaniem. Dlatego znaj zasady, ale nie zapomnij eksperymentować.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz