Post

Gdzie pojechać na ferie zimowe? Ferie zimowe bez nart i tłumów.

Zima w Polsce potrafi być naprawdę magiczna, a miejsca oblegane latem przez turystów bywają opustoszałe, ale wciąż urokliwe.

Gdzie warto pojechać zimą i uniknąć tłumów?

Jeśli zastanawiasz się, gdzie warto pojechać zimą, to zapoznaj się z ofertą, jaką mają dla turystów Góry Izerskie. Jeden z najpiękniejszych kurortów, w którym można poczuć się jak w Alpach, położony jest u podnóża Gór Izerskich w Szklarskiej Porębie. Tutejszy mikroklimat pozwala zregenerować lub pozytywnie wpłynąć na układ oddechowy. W regionie trenuje wielu polskich sportowców, a niedaleko znajduje się Ośrodek Narciarstwa Biegowego.

Jeśli nie lubisz tłumów, ale nie wiesz, gdzie warto pojechać zimą, to alternatywą dla Tatr są Beskidy. Poleca się odwiedzać jesienią i zimą, kiedy wyglądają po prostu fenomenalnie. Beskidy leżą na granicy polsko-słowackiej, która ma około 300 kilometrów długości. Pod koniec roku drzewa znikają pod białą warstwą śniegu. A szlaki w górach pustoszeją. Najpopularniejsze kurorty w regionie to Krynica-Zdrój, Szczyrk i Wisła.

Ciekawe miejsca na ferie zimowe – gdzie jechać, kiedy nie lubisz gór?

Turyści w Polsce często wybierają jeden z najzimniejszych i najbardziej zimowych regionów kraju — Suwałki w województwie podlaskim. Tutaj temperatura zimą może spaść nawet do -25°C. Turyści najczęściej jeżdżą tu na nartach biegowych, sankach lub wędkują pod lodem. A kiedy zima nie jest taka sroga, pływają na kajakach. Na Podlasiu znajduje się też najstarszy las w Europie, pod ochroną UNESCO. Jeśli interesują cię ciekawe miejsca na ferie zimowe, to Puszcza Białowieska jest optymalnym kierunkiem. Co roku do Puszczy przyjeżdża ok. 40 tys. turystów. Znajdują się tu największe w Europie dzikie stada żubrów, a także wilki i rysie.

Ciekawe miejsca na ferie zimowe to też miasta. Stary i malowniczy Kraków, który zawsze był bogaty w kulturę, szczególnie uroczyście wygląda w zimie. Znajduje to odzwierciedlenie w dekoracji witryn sklepowych, budynków i ulic. Kraków zamienia się w jedną jasną atrakcję, a w połączeniu z zabytkowymi kamienicami - wygląda po prostu bajecznie.

Mało kto wie, zimowa Polska to także dobre miejsce do wędkowania. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na jeziora Śniardwy, Ros i Niegocin. Ale w kraju są tysiące akwenów, w których można liczyć na świetny połów. W wielu miejscowościach nad jeziorami infrastruktura jest dobrze rozwinięta, więc bez problemu można wypożyczyć sprzęt i zatrzymać się w małym hotelu.

Gdzie na ferie bez tłumów warto się udać?

Polecamy również udać się na północ do nadmorskiego Kołobrzegu. Zaletą zimowego wyjazdu nad Bałtyk jest to, że w zimnych porach roku powietrze zawiera wielokrotnie więcej jodu, więc spacer brzegiem będzie nie tylko przyjemny, ale i pożyteczny. Ponadto Kołobrzeg to uzdrowisko ze źródłami mineralnymi i leczniczymi kąpielami. Jeśli szukasz miejsca, gdzie na ferie bez tłumów warto się udać, to być może spodoba ci się kierunek mazury.

Giżycko znane jest przede wszystkim z położenia pomiędzy dwoma dużymi jeziorami oraz innych mniejszych zbiorników wodnych, które są zlokalizowane niedaleko miejscowości. Najczęściej zimą przyjeżdżają tam miłośnicy wyścigów po lodzie, ale też osoby szukające ciszy i lubiące spacerować po czystych lasach Mazur.

Kiedy chcesz pojechać w góry, ale nie wiesz, gdzie na ferie bez tłumów można się udać, to polecamy ci Karpacz. Miasteczko, choć jest ośrodkiem narciarskim, nie cieszy się tak dużą popularnością wśród turystów, jak np. Zakopane. Faktem jest, że w innych miastach stoki narciarskie są lepsze, ale Karpacz ma swoje zalety – to idealne miejsce dla tych, którzy chcą nie tylko jeździć na nartach, ale i dobrze się bawić. Turystów zapraszamy do wypożyczenia skutera śnieżnego i zwiedzania okolicy.

ferie zimowe

Gdzie na ferie zimowe bez nart?

Zimą na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej nie spotka się wielu turystów. Ostatni wspinacze-amatorzy opuszczają ten teren późną jesienią. I choć zimą jaskinie są zamknięte, to warto tu przyjechać, jeśli nie wiesz gdzie na ferie zimowe bez nart się udać. Zwłaszcza jeśli lubicie długie spacery na tle ośnieżonych skał z ośnieżonymi drzewami.

Rozważając gdzie na ferie zimowe bez nart, zwiedź malowniczą Bydgoszcz. Miasto to w 2020 roku znalazło się w pierwszej dziesiątce rankingu „Najlepszych europejskich miejsc do zwiedzania”. Ze względu na liczne kanały miasto często nazywane jest polską Wenecją. Istnieją dziesiątki niezwykłych miejsc, które można zobaczyć tylko w Bydgoszczy: na przykład gotycka katedra św. Marcina i Mikołaja jest jedną z najpiękniejszych w Europie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz