Post

Co zabrać na siłownię? Porady dla początkujących

Czy zdecydowałeś, że nadszedł czas, aby w końcu zadbać o siebie i zacząć ćwiczyć? Kupiłeś już abonament do klubu fitness? Jesteś więc już w połowie drogi do sukcesu. Ale jest jeszcze jedna rzecz, o którą należy zadbać, a mianowicie zdecydować, co zabrać ze sobą na siłownię.

Pierwszy raz na siłowni – o czym warto pamiętać?

Jeśli spojrzysz na „bagaż” każdego sportowca, możesz znaleźć w nim różne rzeczy. Bez niektórych nie będzie można normalnie uprawiać sportu, podczas gdy inne są potrzebne tylko okazjonalnie. Przyjrzyjmy się bliżej, co zawsze należy zabrać ze sobą na trening, a co czasem można pominąć.

Jeśli jesteś pierwszy raz na siłowni, to musisz wiedzieć, że wygodne buty to jeden z najważniejszych elementów garderoby każdego sportowca. Wiele ćwiczeń wiąże się z obciążeniem stóp: przysiady, bieganie, aerobik i wiele innych. Nieodpowiednie obuwie to ryzyko niewłaściwego rozłożenia obciążenia, co obarczone jest nie tylko brakiem efektywności, ale także poważnymi kontuzjami i skręceniami. Nie zapominaj, że podczas ćwiczeń dyskomfort wzrasta kilkakrotnie. Buty wybieraj wygodne, wysokiej jakości i pamiętaj, aby dopasować rozmiar.

Pierwszy raz na siłowni to pierwsze doświadczenia w doborze właściwej odzieży. T-shirty świetnie nadają się na każdą aktywność – nie są obcisłe, ale też niezbyt obszerne. Na dół wybierz spodnie dresowe, legginsy lub szorty. Wybierając ubrania do treningu w klubie fitness, ważne jest również, aby zarówno kobiety, jak i mężczyźni zwracali uwagę na jej materiał. Całkowicie naturalne tkaniny nie są najlepszą opcją, ponieważ bardzo szybko się przepocą i powodują dyskomfort. Czyste syntetyki też się nie sprawdzą, bo w takich ubraniach będzie ci gorąco. Najlepiej wybierać tkaniny mieszane z przewagą naturalnych. Ponadto nie zapomnij o doborze odpowiedniej bielizny do treningu.

Prysznic po treningu to kwestia podstawowej higieny. Należy więc zabrać żel lub mydło, myjkę, ręcznik, grzebień i klapki. Dodatkowo przyda ci się butelka wody. Najlepiej użyć butelki szklanej lub butelki ze stali nierdzewnej. Plastikowe butelki, w których sprzedawana jest woda w sklepie, nie zawsze nadają się do ponownego użytku.

Co na siłownię jeszcze nam się przyda?

Zastanawiasz się co na siłownię jeszcze warto zabrać? Na pewno mały ręcznik do pracy z symulatorami. W tym przypadku nie jest to konieczność, ale kwestia szacunku dla trenera i innych.

Oprócz niezbędnych materiałów istnieje kilka innych, których możesz potrzebować podczas sesji fitness. To, co na siłownię warto wziąć to opaski, bandaże, skakanki, odtwarzacz lub telefon z ulubioną muzyką, timer, shaker, bransoletka fitness i inne gadżety. Jeśli jesteś początkującym sportowcem, nie kupuj wszystkiego od razu: torby sportowej, drogiej odzieży sportowej i akcesoriów. Daj sobie czas, aby upewnić się co będzie ci naprawdę potrzebne.

Sprzęt na siłownię

Najważniejsze - torba na siłownię

Wszystko co zabierasz na siłownie, gdzieś trzeba spakować. Optymalnym rozwiązaniem jest oczywiście torba na siłownię. Taka torba powinna posiadać dużą komorę oraz specjalną komorę na buty. Taka torba jest idealna zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet aktywnie uprawiających sport. Oprócz tego warto, aby torba na siłownię miała:

  • • Dużo miejsca na różne rzeczy i odzież sportową.
  • • Była łatwa w użytkowaniu i praktyczna.
  • • Miała stylowy design.
  • • Dobrej jakości materiały do produkcji.

Uniwersalna torba sportowa posiada pojemną komorę główną zapinaną na zamek. Możesz włożyć do niej odzież sportową, ręczniki i akcesoria basenowe. Jest też komora przeznaczona na buty lub brudne rzeczy. Specjalna kieszeń pomaga utrzymać bidon w pozycji poziomej.

Buty na siłownię – to od nich zależy twoje bezpieczeństwo

Odpowiednio dobrane buty na siłownię pomagają w maksymalnym wykorzystaniu treningu, a jednocześnie zmniejszają ryzyko kontuzji. Zanim wybierzesz buty. odpowiedz sobie na kilka pytań. Po pierwsze, jakie zajęcia na siłowni będziesz głównie wykonywać? Czy będziesz głównie ćwiczył z ciężarkami, na bieżni, na zajęciach studyjnych, czy też robił wszystko po trochu? Potrzebujesz buty na siłownię do treningu o wysokiej intensywności lub stabilnej podstawy do podnoszenia ciężarów? Po ustaleniu, do jakiego rodzaju aktywności będziesz nosić buty, możesz zawęzić ich wybór.

Jeśli wykonujesz różnorodne ćwiczenia, dobrym wyborem są buty, które zapewniają pewną amortyzację i stabilność podczas zajęć na siłowni, w tym na bieżni. Nie zapomnij upewnić się, że mają niebrudzącą podeszwę zewnętrzną.

Z drugiej strony, jeśli chcesz skoncentrować się na jednym lub dwóch obszarach, lub chcesz poprawić swoją wydajność w określonym obszarze, prawdopodobnie warto zainwestować w buty odpowiednie do tej aktywności i zmienić obuwie w zależności od treningu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz