Post

Gdzie spędzić święta bożego narodzenia?

Wiele rodzin ceni sobie rodzinny wypoczynek połączony ze wspólnym spędzaniem świąt z dala od domu. Gdzie można pojechać w święta Bożego Narodzenia?

Gdzie na święta Bożego Narodzenia warto pojechać?

Świąteczne melodie, tańce, pyszne jedzenie i gorące napoje, kolorowe ozdoby świąteczne i pamiątki to stałe atrybuty Jarmarku Bożonarodzeniowego w Krakowie, który co roku odbywa się na Rynku Krakowskim. Jeśli nie wiesz, gdzie na święta Bożego Narodzenia warto pojechać, to Kraków jest doskonałym rozwiązaniem.

Świąteczne miasteczka zaczynają tu działać od końca listopada i zwykle trwają do świąt Bożego Narodzenia. Kraków to także wyjątkowa architektura, która w połączeniu ze straganami z pamiątkami, na których można kupić noworoczne prezenty, tworzy niesamowity klimat. Odwiedzając Kraków w Wigilię, koniecznie trzeba spróbować rozmaitych marcepanów, miodowych pierników, krakowskiej owsianki z rodzynkami oraz zupy grzybowej, która ma tu szczególny smak. Ponadto co roku ulicami miasta spaceruje uwielbiany przez dzieci św. Mikołaj.

To gdzie na święta Bożego Narodzenia pojedziesz, zależy od twoich potrzeb. Mieszkańcom mniejszych miast, dobrym celem podróży może być stolica polski. Przed Bożym Narodzeniem miliony kolorowych światełek ozdabiają każdy zakątek miasta. Goście mogą odwiedzić wspaniały jarmark, skosztować różnorodnych pyszności.

Gdzie pojechać na święta w Polsce i spędzić aktywnie czas?

Gdy nie wiesz gdzie pojechać na święta w Polsce, to może zaproś całą rodzinę na zimową zabawę w zwiedzanie zabytków. Polska to kraj o bogatej historii, która odcisnęła swoje piętno na dziedzictwie architektonicznym. Można też wybrać się na wycieczkę do średniowiecznych zamków. Miłośnicy atrakcji przyrodniczych również znajdą w naszym kraju miejsca dla siebie. Nie wiesz gdzie pojechać na święta w Polsce? Można na przykład wybrać się w góry – ośnieżone szczyty wyglądają szczególnie romantycznie i kusząco.

Pobyt z kolacją Wigilijną

Pobyt z kolacją Wigilijną 2022 – gdzie zaplanować?

Dla większości z nas ferie zimowe z pewnością kojarzą się z ośnieżonymi szczytami gór, ciepłymi drewnianymi domami, grzanym winem i oczywiście jazdą na nartach. Wiele ośrodków, hoteli, a nawet pensjonatów organizuje dla turystów pobyt z kolacją wigilijną 2022.

Do dyspozycji jest wiele nowoczesnych ośrodków narciarskich . Znajdziecie tu nie tylko doskonałą obsługę, ale także nowoczesny sprzęt, nowe wyciągi, stoki o różnym stopniu trudności, wypożyczalnie sprzętu i odzieży narciarskiej. Dzięki temu spędzicie aktywnie czas przed i po świętach.

Pobyt z kolacja Wigilijną 2022 możliwy jest w dowolnym ośrodku. Ponadto będziesz miał możliwość wyboru hotelu z wygodnym pokojem, zjedzenia posiłku w restauracji. Skorzystania z wielu innych rozrywek - zjazdów na sankach lub snowboardzie, wycieczek, wspinaczki, spa procedury i nie tylko.

Last minute. Boże Narodzenie w górach

Wiele osób szuka ofert Last minute. Boże narodzenie można spędzić w górach. Zakopane od ponad stu lat jest swego rodzaju „zimową stolicą” Polski. Jest najwyżej położonym miastem w naszym kraju, w wąskiej kotlinie między Tatrami a pasmem Gubałówki. Turyści przyjeżdżają na narty do Zakopanego nie tylko ze względu na stoki narciarskie, ale także ze względu na niepowtarzalny góralski folklor i malowniczą architekturę drewnianą. Oprócz jazdy na nartach i kontemplacji niesamowitych zimowych krajobrazów można również popływać w odkrytym basenie geotermalnym, pojeździć na łyżwach, wybrać się na piesze wędrówki i przejażdżki konne z przewodnikami po parku narodowym. Wszystko to jest możliwe w ofercie last minute. Boże narodzenie w górach to moc atrakcji i możliwości spędzania aktywnie czasu.

Ośrodki oferują turystom urozmaicony program wycieczek. Możliwa jest organizacja kuligu, pikniku przy ognisku z degustacją lokalnych potraw i trunków przy akompaniamencie góralskiego zespołu folklorystycznego oraz wiele innych ciekawych rozrywek.

Na przeciwległym krańcu Polski, leży Kołobrzeg. Niektórym pomysł wyjazdu nad Bałtyk zimą może wydawać się dziwny, niemniej jednak warto odwiedzić w święta Kołobrzeg. Po pierwsze, Morze Bałtyckie jest niesamowicie piękne w zimnych porach roku. Po drugie, zimą, dzięki naturalnemu parowaniu, morskie powietrze zawiera znacznie więcej jodu, co sprawia, że taki pobyt jest wskazany dla zdrowia. Ponadto w Kołobrzegu można zażywać leczniczych kąpieli w słynnych źródłach mineralnych czy kuracji borowinowych w lokalnych uzdrowiskach.

Tym, którzy nie planują wyjazdu na dłużej, proponujemy weekendowy wypad do Spały. Miasto oddalone jest od Warszawy o 100 km, znajduje się tu doskonale wyposażony Ośrodek Przygotowań Olimpijskich z krytym basenem i kriokomorą. Turyści będą mogli pojeździć na saniach, wypożyczyć narty biegowe czy spróbować swoich sił w zimowym paintballu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz