Post

Czym się różnią bluzy męskie od damskich?

Bluzy należą do jednych z bardziej popularnych rodzajów odzieży, tak samo chętnie noszą je mężczyźni, jak i kobiety. Występują one w różnych wariantach, mogą być rozpinane albo wkładane przez głowę, z kapturem lub bez, dzięki temu każdy ma możliwość znalezienia modelu idealnego dla siebie. Na pierwszy rzut oka modele damskie i męskie niczym się nie różnią, nic więc dziwnego, że pytanie o to, jak odróżnić bluzę damską od męskiej, można usłyszeć naprawdę często.

Czym różnią się bluzy damskie od męskich?

Szczególnie trudno jest odróżnić bluzę damską od męskiej, jeśli obie są utrzymane w stonowanych kolorach. Jeśli jednak przyjrzysz się im uważniej, to z pewnością zauważysz, że różnią się one od siebie i to czasem dość znacznie. Jak odróżnić bluzę damską od męskiej? Bluzy damskie i męskie różnią się od siebie przede wszystkim krojem. Wynika to z faktu, iż kobiece i męskie sylwetki są inaczej zbudowane, panie mają ramiona węższe od mężczyzn i szersze biodra, posiadają także wcięcie w talii. Dlatego też nie tylko bluzy zaprojektowane specjalnie z myślą o mężczyznach, ale także inne męskie ubrania, nie mają wcięcia w talii, są też szersze w ramionach. Bluzy przeznaczone dla mężczyzn są też na ogół dłuższe od modeli damskich.

Jak odróżnić bluzę bluzę damską od męskiej – czy ważny jest tylko krój?

Sposobów na to, jak odróżnić bluzę damską od męskiej jest kilka, poznasz je nie tylko po tym, że mają różny krój. Na zakupach zwróć uwagę także na to, po której stronie bluzy znajduje się zamek błyskawiczny. Zarówno w damskich, jak i męskich ubraniach, które mają zapięcie na guziki lub zamek błyskawiczny, znajdują się one po różnych stronach - bluza damska będzie miała wszyty zamek po prawej stronie, a męska – po lewej. Zasada ta stosowana jest od wielu lat, ale obecnie są producenci, którzy jej nie przestrzegają, co klientów może wprowadzać w błąd. W odróżnieniu bluzy męskiej od damskiej mogą Ci pomoc także kolory i wzory. Jak rozpoznać damską bluzę po kolorze? Większość bluz adresowanych do mężczyzn utrzymana jest w stonowanych kolorach, bez trudu kupisz męską bluzę w różnych odcieniach szarości, czarną czy granatową. Wprawdzie bluzy męskie w wyrazistych kolorach także są dostępne, ale jest ich zdecydowanie mniej. Do tego paleta kolorystyczna jest mocno ograniczona, a to znaczy, że możesz nie znaleźć takiej, która będzie pasowała do większości ubrań znajdujących się w Twojej szafie. Jak rozpoznać damską bluzę już z daleka? Wiele bluz damskich to modele wzorzyste, wyjątkowo często pojawiają się na nich kwiatowe desenie. Czasem też na damskich bluzach stosowane są różnego rodzaju ozdoby, na przykład kokardki albo ozdobne guziki.

Bluza męska

Jak rozpoznać męską bluzę? Zwróć uwagę na rozmiar

Zastanawiasz się, jak rozpoznać męską bluzę? Bardzo pomocny okazuje się rozmiar bluzy. Bluzy damskie są na ogół dostępne w mniejszych rozmiarach, rozmiarówka męska znacznie różni się od damskiej. Na przykład damska bluza, która ma rozmiar XL jest odpowiednikiem męskiej bluzy w rozmiarze M. Jeżeli więc sięgasz po bluzę i okazuje się, że jest ona luźna i bardzo duża, to można z niemal stuprocentową pewnością stwierdzić, że jest to męska bluza. Bluza damska będzie znacznie mniejsza i lepiej dopasowana. Nie wiesz, jak rozpoznać męską bluzę? Jeżeli wybierasz model z kieszeniami, to w tym adresowanym do mężczyzn będą one na pewne większe niż w bluzie dla kobiet.

Ważny jest bogaty asortyment

Zwróć uwagę na to, że bluzy damskie występują w znacznie bogatszej i różnorodnej ofercie. W kolekcjach wielu marek, które oferują bluzy damskie są one dostępne nie tylko w stonowanych, ale także wyrazistych kolorach, z łatwością też kupisz bluzę w pastelowych odcieniach. Asortyment bluz adresowanych do kobiet jest zdecydowanie bardziej urozmaicony, do wyboru masz nie tylko klasyczne bluzy, ale także modele oversize, które mogą być alternatywą dla sukienki. Do wyboru masz także wyjątkowo krótkie modele – odsłaniają one brzuch. Wybór męskich bluz jest zdecydowanie mniejszy, ogranicza się w zasadzie tylko do klasycznych bluz rozpinanych i wkładanych przez głowę.

Wiesz już, jak odróżnić bluzę damską od męskiej, pamiętaj jednak, że na zakupach musisz zwrócić uwagę jeszcze na kilka istotnych szczegółów. Przede wszystkim nie zapominaj o tym, że zarówno damskie, jak i męskie bluzy są obecnie produkowane z różnych materiałów. Jeżeli chcesz, aby Twoja nowa bluza służyła Ci naprawdę długo, wybierz taką wykonaną z materiału wysokiej jakości. Doskonale na co dzień sprawdzi się nie tylko bawełniana, ale także welurowa.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz