Post

Kuchnia i łazienka w jednym stylu - jak urządzić?

Przeprojektowanie kuchni lub łazienki na nowo to ekscytujące przedsięwzięcie. Wybór odpowiedniego układu, przechowywania, szafek, płytek, blatów i urządzeń może zmienić sposób życia i pracy w domu. Te kluczowe przestrzenie mieszkalne wpływają na funkcjonalność domu. Wpływają również na wartość odsprzedaży mieszkania, jeśli planujesz przeprowadzkę w przyszłości.

Kuchnia i łazienka w jednym stylu – jak zaplanować aranżacje?

Dawno minęły czasy czysto funkcjonalnych szafek, opraw oświetleniowych i podłóg. Zamiast tego, dzisiejsze projekty kuchni i łazienek zawierają najwyższej jakości materiały, szafki w stylu mebli, wygodne siedzenia i modne oprawy oświetleniowe, które podkreślają twój osobisty styl. Kuchnie i łazienki stały się również bardziej zintegrowane z przestrzeniami mieszkalnymi i rozrywkowymi, co oznacza, że ich styl i kolorystyka są kluczowymi elementami estetyki każdego domu. Co należy wziąć pod uwagę, kiedy naszym celem jest kuchnia i łazienka w jednym stylu?

Czy twój dom ma już przejrzystą estetykę projektu? Jeśli twoje wejście, pomieszczenia mieszkalne i sypialnie są tradycyjne, czy ma sens instalowanie kuchni w nowoczesnym stylu? Zastanów się nad swoim dotychczasowym stylem domu i jeśli ci się podoba, trzymaj się go. Inną opcją jest wybór przejściowego lub eklektycznego projektu, który łączy ulubione elementy istniejących pokoi ze świeżym stylem.

Kuchnia i łazienka w jednym stylu może istnieć w każdym domu. Rozważ jednak dostępną istniejącą przestrzeń i dowiedz się, jak można ją maksymalnie wyeksploatować.

Metamorfoza kuchni i łazienki – od czego zacząć?

Przyjrzyj się pomieszczeniu, które przebudowujesz i zastanów się, jak ściśle łączy się z resztą domu. Projekt kuchni na otwartym planie jest z założenia zintegrowany z otaczającą przestrzenią mieszkalną i powinien współgrać z resztą domu. Jeśli jednak twoja kuchnia jest zamknięta, możesz wybrać dla niej styl, odmienny od innych pomieszczeń. Podobnie projekt łazienki, powinien uzupełniać sąsiednią sypialnię, ale mała osobna toaleta może cechować się aranżacją, która nie pasuje do reszty domu.

Zanim zacznie się metamorfoza kuchni i łazienki, zastanów się, jaki jest jej cel. Tworzysz projekt łazienki lub kuchni przeznaczony do długotrwałego użytkowania, czy planujesz sprzedać swój dom? Jeśli przeprowadzasz przebudowę dla własnej rodziny, wybierz styl, w którym dobrze się czujesz. Jeśli planujesz wkrótce sprzedać, lepiej trzymaj się stylu projektowania, który spodoba się szerokiemu gronu potencjalnych nabywców. Porozmawiaj z lokalnymi agentami nieruchomości i przejrzyj najlepsze oferty w twojej okolicy, aby zobaczyć, jakie style są popularne na rynku.

Metamorfoza kuchni i łazienki to także wybór odpowiedniego materiału, takiego jak marmur lub rustykalne drewno, oraz ulubionego koloru, jak np. błękit nieba Możesz też zainspirować się domem znajomego lub zdjęciami zapisanymi na Pintereście, lub Instagramie. Wykorzystaj to, co cię inspiruje jako podstawę swojego stylu projektowania.

Aranżacja kuchni

Aranżacja łazienki i kuchni – wykorzystaj przestrzeń

Większość stylów pasuje do każdej kuchni, lub łazienki, ale warto ocenić powierzchnie pomieszczeń, zanim zaczniesz planować remont. Zanim rozpocznie się aranżacja łazienki i kuchni, zastanów się nad przestrzenią, z którą musisz pracować i preferowanym układem. Na przykład, jeśli przestrzeń jest na wagę złota w małej kuchni, może być niepraktyczne zastąpienie wszystkich górnych szafek półkami. Aranżacja łazienki i kuchni musi zacząć się od projektu. Na przykład główne układy projektów kuchni obejmują:

  • • Kuchnie w kształcie litery L.
  • • Układy jednościenne skupiają się na przechowywaniu i urządzeniach wzdłuż jednej ściany.
  • • Kuchnie w stylu kambuza są idealne do wąskiej kuchni, w której szafki stoją wzdłuż dwóch przeciwległych ścian.
  • • Projekty kuchni w kształcie litery U wykorzystują trzy ściany do przechowywania szafek i przestrzeni roboczej, aby stworzyć więcej miejsca.

Aranżacja kuchni i łazienki w nowoczesnym stylu

Aranżacja kuchni i łazienki powinna uwzględniać dostępną przestrzeń, ale też twoje upodobania. W przypadku projektów łazienek opcje układu nie są tak proste do zdefiniowania, ale mogą obejmować:

  • • Pełna łazienka zazwyczaj zawiera toaletę, umywalkę i toaletkę, wannę i kabinę prysznicową wzdłuż jednej lub dwóch ścian.
  • • Projekt łazienki głównej o większej powierzchni pozwala na większą wszechstronność układu i może obejmować instalacje wzdłuż kilku ścian. Może również zawierać wolnostojącą wannę umieszczoną w pobliżu okna lub nawet na środku pokoju jako punkt centralny.
  • • Toaleta zazwyczaj zawiera tylko umywalkę i toaletę wzdłuż jednej lub dwóch ścian.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz