Bomberka męska zimowa: Czy kurtka bomber jest zimowa?
Choć pierwsze bomberki powstały ponad 100 lat temu, to przez lata były przeznaczone jedynie dla wojskowych. Dopiero niedawno pojawiły się na wybiegach modowych i od razu stały się popularne wśród mężczyzn.
Kurtka bomber męska – czym się wyróżnia?
Bomber to rodzaj specyficznej odzieży wierzchniej. Najczęściej ma zamek błyskawiczny, rzadziej guziki. Charakterystyczne detale to mankiety z grubej tkaniny, elastyczna gumka u dołu i przy kołnierzu, duże kieszenie, krótka długość. Wszystkie funkcje mają na celu zatrzymanie ciepła. Główne materiały do szycia: bawełna, nylon, wełna i skóra. Kurtka bomber męska stała się już klasyką nie tylko męskiej, ale i damskiej garderoby. Można ją znaleźć w kolekcji każdego sezonu i dosłownie każdej marki: od budżetowych po marki luksusowe.
Pierwotnie kurtka bomber męska została zaprojektowana dla pilotów Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. Podczas I wojny światowej samoloty bojowe nie miały w kokpitach szyb ochronnych, a piloci byli narażenia na działanie temperatury i wiatru. Problem ten trzeba było szybko rozwiązać. Najlepszą opcją była kurtka ochronna wykonana z prawdziwej skóry. Zatrzymywała ciepło nawet na największych wysokościach, chroniła przed wiatrem, a jednocześnie była wygodna i komfortowa. Od tego czasu kurtka przeszła znaczną metamorfozę i ewoluowała ze sprzętu wojskowego w modny element garderoby.
Kurtka bomberka męska skórzana – modele
Z reguły wyróżnia się trzy typy kurtek bomberek:
• Klasyczna kurtka bomberka męska skórzana. Wykonana ze skóry, z kieszeniami u góry, najczęściej jest to zimowa wersja odzieży, ocieplana futrem, czasem z kołnierzem.
• Pikowana. Wyróżnia się skróconym krojem i obecnością gumek, a także można ją ocieplić puchem.
• Sportowa kurtka bomberka męska skórzana. W wersji materiałowej jest podobna do bluzy zapinanej na guziki, jest bardzo popularna i poszukiwana w popkulturze, a także wśród raperów, sportowców i trendów młodzieżowych. Z kolei w wersji skórzanej ma zazwyczaj oryginalny design.
Oprócz tego możesz spotkać kurtki z bomberki wykonane z jeansu z podszewką oraz modele wydłużone. Z kolei cekinowa kurtka bomber to jeden z największych trendów ubiegłego roku. Będzie doskonałą opcją na wieczorowy look.
Kurtka bomberka męska zimowa z kapturem – czym się wyróżnia?
Modele te często posiadają futrzane kołnierze i kaptury, które chronią użytkownika przed zimnym powietrzem i śniegiem. Kurtka bomberka męska zimowa z kapturem może być wydłużana. Kupując zimową kurtkę bomber, zwróć szczególną uwagę na podszewkę. Powina być ciepła i składać się z futra, wyściółki z poliestru lub puchu. Sama kurtka bomberka męska zimowa z kapturem ma wiele zalet:
• Bomber to odzież, która ma szereg zalet. To lekka i niezwykle wygodna kurtka. Jest przeznaczona do codziennego użytku i wyróżnia się długą żywotnością.
• Kurtka tego typu nie krępuje ruchów.
• Jest odporna na różne warunki atmosferyczne. Produkty wykonane ze skóry, nylonu gwarantują ochronę przed deszczem, śniegiem i wiatrem.
• Hipoalergiczna. Nie powoduje reakcji alergicznych.
• Ubrania te wykonane są z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu kurtki bomberki nie przyciągają kurzu i brudu. W przypadku zabrudzenia kurtkę można łatwo wyprać w pralce w temperaturze 30 stopni.
Do czego pasuje kurtka bomberka męska zimowa?
Kurtka bomberka świetnie komponuje się z każdą odzieżą. Jest doskonałym uzupełnieniem sportowych, casualowych stylizacji, ale też dodatkiem do nieformalnych zestawów. Do czego zatem pasuje kurtka bomberka męska zimowa?
• Dżinsy.
• Joggery. Aby stworzyć sportowy, elegancki wygląd.
• Chinosy. Świetna opcja na stworzenie swobodnego wyglądu.
• Spodenki. Bluza, T-shirt czy koszula będą dobrze wyglądać w połączeniu z bomberką.
Jeśli chodzi o buty, należy je dobrać tak, aby pasowały do całości stylizacji. Kurtka bomberka męska zimowa pasuje do wysokich militarnych butów, ale też sneakersów na wysokiej podeszwie czy klasycznych, mniej formalnych modeli męskiego obuwia.
Kurtka bomberka nie jest jednak odpowiednia dla niskich lub bardzo wysokich mężczyzn. W przypadku tych pierwszych wizualnie jeszcze odejmie ci centymetry, w przypadku tych drugich wygląda śmiesznie. Dobrze dopasowana kurtka bomberka kończy się tam, gdzie zaczynają się spodnie lub dżinsy. Mankiety kończą się u nasady kciuka. Idealnie skrojona kurtka bomberka nie odstaje, nie zwisa i nie krępuje ruchów. W sezonie ciepłym taka kurtka może zastąpić kurtki i bluzy, a w sezonie zimowym – płaszcze i kożuchy. Klasyczne jest połączenie kurtki bomber z okularami przeciwsłonecznymi, butami z grubej skóry i jasnymi dżinsami. Podstawowa zasada doboru garderoby: im jaśniejsza kurtka bomber, tym spokojniejszy powinien być „dół”.
Komentarze (0)