Post

Strój kąpielowy męski - stylizacje na lato

Podobnie jak kobiety, także mężczyźni mają swój strój kąpielowy na plaże czy basen. Jaki krój powinny mieć męskie kąpielówki?

Czym jest męski strój kąpielowy jednoczęściowy

Męski strój kąpielowy jednoczęściowy to po prostu kąpielówki męskie. Niezbędny do pływania, dość często nosi się go przez kilka godzin, nawet po wyjściu z wody. Powinien być wygodny i funkcjonalny. Istnieje wiele stylów strojów kąpielowych dla mężczyzn: od majtek kąpielowych, szortów kąpielowych po bokserki. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie z nich są przeznaczone do noszenia w tej samej sytuacji. Niektóre z nich są przeznaczone na plażę, inne są bardziej przystosowane na basen. Najważniejszą rzeczą jest określenie kryteriów, którymi się kierujesz wybierając męski strój kąpielowy jednoczęściowy.

Męskie spodenki kąpielowe, które w ostatnich latach były pomijane na korzyść szortów kąpielowych, powracają w wielu kolorach i wzorach. Bardziej dopasowane niż szorty kąpielowe i zapewniające większą swobodę ruchów, są wybierane przez mężczyzn, którzy lubią dbać o swój wygląd i czują się swobodnie ze swoją sylwetką. Dzięki niskiej talii i dopasowanemu krojowi są lepsze dla mężczyzn, którzy mają doskonałą sylwetkę. W tym typie kostiumu kąpielowego zaprezentujesz zarówno pewność siebie, jak i swoje ciało, jednocześnie podkreślając muskulaturę.

Strój kąpielowy męski dwuczęściowy – czym jest?

Jeśli nie wiesz czym jest strój kąpielowy męski dwuczęściowy. to jest to po prostu koszulka, najczęściej dostosowana do pływania i kąpielówki. Współczesne stroje kąpielowe mogą pełnić zarówno funkcje dekoracyjne, jak i praktyczne. Stroje kąpielowe są zwykle klasyfikowane według długości i luźności ich kroju. Kąpielówki to najpopularniejsze męskie stroje kąpielowe. Wyglądają podobnie do szortów, ale są wykonane z lekkich, szybkoschnących materiałów (zwykle nylonu lub poliestru) i mają ściślej dopasowaną podszewkę wewnątrz spodenek. Kolory i długości nogawki mogą się znacznie różnić.

Za strój kąpielowy męski dwuczęściowy uważa się często Boardshorty. To dłuższa wersja spodenek sięgających do kolan lub za kolano. Często mają nieelastyczną talię i przylegają bliżej tułowia. Pierwotnie opracowane do „sportów deskowych” (surfing, paddleboarding itp.) zostały zaprojektowane tak, aby zawierały mniej materiału, który mógłby zaczepić podczas wchodzenia na deskę.

strój kąpielowy męski

Strój kąpielowy męski retro – rodzaje

Sam strój kąpielowy męski retro może przybierać różne formy. Często są to kwadratowe szorty zakrywające użytkownika od talii do uda. Otwory na nogawki są cięte prosto w poprzek, aby uzyskać wygląd, który odsłania mniej niż figi. W tym przypadku strój kąpielowy męski retro to często jammerki sięgające do kolan, obcisłe kombinezony używane przez pływaków wyczynowych i innych sportowców uprawiających sporty wodne w celu zmniejszenia oporu. Przypominają spodenki rowerowe, ale bez wyściełanego kroku i siodełka. Strój kąpielowy męskie retro to także pianki i suche skafandry - ocieplane kombinezony przeznaczone do długotrwałego zanurzenia, zwykle w kontekście nurkowania z rurką, lub przeznaczone do sportów na desce.

Rash guardy są luźniejszą formą stroju kąpielowego niż pianka i są zwykle używane przez uczestników sportów wodnych, takich jak surferzy, kajakarze i paddleboardziści. Większość z nich jest wykonana z tkaniny odbijającej promienie UV z oceną UPF.

Jak dobrać kąpielówki męskie szorty

Dobierając kąpielówki męskie szorty, nie musisz być tak dokładny jak w przypadku innych elementów garderoby.. Nie potrzebujesz, aby kąpielówki męskie szorty były absolutnie idealnie dopasowane. Kąpielówki mogą przylegać do ciała, ale nie muszą. Wybierając kąpielówki zwróć uwagę na następujące cechy:

• Gdzie zamierzasz pływać. Luźny materiał, gdy jest mokry, może obcierać, więc luźne szorty nie są wskazane, jeśli planujesz pływać przez kilka godzin jednym stylem.

• Może planujesz pluskać się w basenie. W takim przypadku kąpielówki męskie szorty dopasowane do ciała są ci zbędne.

• Ile ochrony przed słońcem potrzebujesz? W przypadku dłuższej ekspozycji na słońce warto pomyśleć o czymś, co zakrywa zarówno górną część ciała, jak i dolną.

• Czy będziesz się opalać? Bo jeśli tak teoretycznie lepszym wyborem są krótkie kąpielówki, jednak taki ubiór naraża cię na działanie promieni słonecznych i może spowodować porażenie słoneczne.

Zatem podstawowy, krótki styl kąpielówek jest odpowiedni tylko dla zwykłych użytkowników, którzy planują leżeć, brodzić, a może trochę pływać. Jeśli planujesz być bardziej sportowy, warto rozważyć dopasowany krój i strój, który potencjalnie zakrywa większą powierzchnie ciała.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz