Post

Zimowe stylizacje męskie - stylizacje na zimę 2022

Choć stylizacje zimowe dla mężczyzn nie ulegają tak częstym zmianom, jak te przeznaczone dla kobiet, to jednak i w przypadku mężczyzn obowiązują trendy modowe.

Zimowe stylizacje 2022 – modna kurtka

Wybierając kurtkę na zimę, przede wszystkim musisz zdecydować o stylu. Może być klasyczna, sportowa lub designerska. Klasyczna męska kurtka szyta jest z wykorzystaniem prostego kroju, niedopasowującego się do sylwetki. W wersji sportowej kurtka posiada gumkę na dole, na brzegu rękawa oraz nie posiada kołnierza. Designerskie kurtki mogą być dopasowane, wydłużone lub mieć nietypowy krój. Wybór fasonu zależy od gustu, ale ważne jest, aby kurtka zimowa:

  • • Nie była za krótka.
  • • Miała kaptur.
  • • ​Była wygodna.

 

Zimowe stylizacje 2022 to także marka odzieży. Istnieje wielu producentów, którzy od dawna mają ugruntowaną pozycję na rynku. To właśnie ich kurtki zimowe są nie tylko lepszej jakości, ale są ciągle udoskonalane. Biorąc pod uwagę zimowe stylizacje 2022, zwróć uwagę na kurtki z systemem Climate Control w przystępnych cenach. Niektórzy producenci specjalizują się również w najnowszej generacji ciepłej odzieży wierzchniej, która jest nie tylko ciepła i lekka, ale także bezpieczna.

Zimowe stylizacje męskie – wybór materiału

Materiał, z którego wykonana jest odzież, również ma znaczenie. Zewnętrzna warstwa kurtki powinna być wiatroszczelna i wodoodporna oraz w miarę możliwości odporna na brud. Zewnętrzna strona kurtki zimowej jest najczęściej szyta z gęstych tkanin syntetycznych, skóry lub wełny. Jednocześnie tkaniny syntetyczne są bardzo lekkie i łatwiej jest je prać. Skóra i wełna są cięższe, ale są trwalsze. Kolor kurtki nie będzie miał większego znaczenia, jeśli można ją łatwo prać w pralce.

Wybierając zimowe stylizacje męskie w kwestii kurtki, konieczne jest zwrócenie uwagi na izolacje. Najczęściej jest to puch gęsi, który jest uważany za najcieplejszy materiał. Miesza się go z włóknami syntetycznymi w stosunku 80% do 20. Im mniej puchu w produkcie, tym mniej zapewnia ciepła. Futro i wełna mogą być również używane jako izolacja. Materiały te zapewniają ciepło również zimą, są trwałe i zdrowe.

Zimowe stylizacje męskie powinny być nie tylko efektowne, ale też wygodne. Kurtka nie powinna być ani za mała, ani za duża. Idealną opcją jest sytuacja, gdy przy zamkniętym zamku błyskawicznym w środku pozostaje 3-4 cm wolnej przestrzeni. Taka odległość zapewni dodatkowe zatrzymanie ciepła, a także pozwoli na swobodne poruszanie się w kurtce. Jeśli kurtka zbiega się na plecach – poszukaj większego rozmiaru.

Kurtka zimowa musi mieć co najmniej mały kołnierz chroniący szyję przed wiatrem, a także duży kaptur na wypadek śniegu i deszczu. Duże kieszenie, jak również ukryte kieszenie wewnętrzne, pozwalają wygodnie umieścić przedmioty osobiste wewnątrz kurtki.

Zimowa stylizacja męska

Efektowne stylizacje męskie na zimę

Jednym z najważniejszych stylowych trendów w modzie męskiej jest płaszcz przeciwdeszczowy. Styliści uważają ten element za niezbędny. W chłodnym okresie jesiennym nie można obejść się bez kamizelek i bezrękawników. Stylizacje męskie na zimę to także peleryny i spodnie o jak najszerszym kroju. Równie modnym trendem jest połączenie klasycznej marynarki i sportowych spodni. Stylizacje męskie na zimę to także kurtki skórzane wykonane z naturalnych materiałów. Nie mniej popularne są zamszowe kurtki w kolorze czarnym, brązowym czy szarym.

Ubrania na zimę męskie - rodzaje butów

Jeśli potrzebujesz butów do oficjalnego garnituru, na spotkania biznesowe i do biura, to optymalnym wyborem są oxfordy. Pasują do nich eleganckie ubrania na zimę męskie. Klasyczne oksfordy są zwykle wykonane z gładkiej skóry, najczęściej czarnej. Mniej powszechne są modele brązowe, szare, bordowe. Mają dość cienką podeszwę i uwaga - zamknięte sznurowanie. Oznacza to, że boki buta są ciasno połączone sznurowadłami, nie ma między nimi odstępu. Zimowe buty typu oxford będą miały grubszą podeszwę. Nawet modele na zimę zachowują surowy klasyczny wygląd.

Mniej formalne ubrania na zimę męskie to półbuty. Powinien to być rodzaj butów, w których możesz iść wszędzie, nie myśląc o dress code. Idealna opcja - buty zimowe-timberlands. Wysokie kozaki za kostkę z nubuku ze sznurowadłami i grubą traktorkową podeszwą.

Oryginalny kolor butów Timberland to żółty. Jednak dziś w sprzedaży można znaleźć modele w różnych kolorach - czarnym, szarym, brązowym, beżowym. Obowiązkowym detalem jest skórzana podkładka na wierzchu, ściśle przylegająca do nogi podczas wiązania.

Timberlandy mają wygodny obcas dobrze dopasowujący się do stopy oraz amortyzującą wkładkę. Dlatego są ulubionymi butami zimowymi, tych, którzy pracują na świeżym powietrzu lub po prostu lubią spacerować.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz