Post

Unikatowe torebki ręcznie robione – co warto wiedzieć o torebkach handmade?

Torebki handmade są coraz popularniejszym wyborem wielu kobiet. Są oryginalne, unikalne i co najważniejsze stylowe.

Ręcznie szyta torebka – czym jest?

Designerskie, ręcznie robione torebki mogą sprawić, że twój wizerunek będzie wyjątkowy. Główną zaletą docenianą przez panie kupujące designerskie akcesoria jest ich ekskluzywność. Nikt nie będzie mógł skopiować stylizacji, w której pojawiła się ręcznie szyta torebka, ponieważ autor raczej nie będzie w stanie odtworzyć tej samej ręcznie robionej torby.

Zamawiając autorską skórzaną torbę, możesz samodzielnie dobrać materiały. Kolor, elementy ozdobne, a nawet kształt rączki można dostosować do własnych upodobań. W rzeczywistości otrzymujesz torebkę stworzoną właśnie dla ciebie.

Wybierając ekskluzywne modele, nie musisz martwić się o jakość materiałów. Możesz wybrać je sama, po wcześniejszym ustaleniu, czego użyć. Ponadto praca ręczna wymaga bardziej żmudnego podejścia. Jednocześnie ręcznie szyta torebka będzie ci służyć przez wiele lat.

Niestety taka torebka nie będzie tania. Praca ręczna jest zawsze ceniona bardziej niż praca maszynowa. Dodatkowo materiały są płatne osobno. Prawdziwa skóra też jest droga. Jednak inwestując w produkty z prawdziwej skóry, otrzymasz torbę, która przetrwa lata. Przeciętny okres użytkowania w ciągu 3–5 lat obniży początkowe koszty. W tym czasie standardowa torebka już dawno wyląduje na śmietniku.

Torebki handmade plecione – uniwersalny wyrób

Ręcznie robione torebki handmade plecione damskie są dziś niezwykle popularne. Projektanci oferują ogromny wybór modeli z różnymi elementami dekoracyjnymi. Najnowszym trendem są torebki damskie w stylu retro. Najczęściej do ich wykonania używa się naturalnych materiałów, ale też skóry naturalnej, cielęcej lub wieprzowej. Jako dodatkowe elementy dekoracyjne stosuje się mosiężne nity, kolorowe sznurki i ozdoby wolumetryczne. Takie torby najczęściej nosi się na ramieniu.

Klasyczną opcją są torebki handmade plecione o tradycyjnym kształcie i stylu. Zazwyczaj wykonywane są w 1 - 2 kolorach. Do dekoracji stosuje się metalowe wstawki, tworzone są dodatkowe uchwyty. Zaletą tych modeli jest to, że pasują niemal do każdego stylu – zarówno biurowego, jak i codziennego. Są również noszone na ramieniu lub przez ramię.

Styl boho to wybór dla młodych ludzi. Zwykle charakteryzuje się tym, co nazywamy „umyślnym zaniedbaniem” i sprawiają wrażenie, że właścicielka nie zwraca uwagi na otaczający ją świat. Z kolei męską torebkę zazwyczaj wyróżnia surowy styl. Można je nosić w rękach, na ramieniu lub przypinać do paska.

Torebki handmade

Popularne i dostępne torebki handmade ze sznurka

Jeśli nie wiesz, jak wybrać torebkę, która będzie do ciebie pasować. Kupując torebki handmade ze sznurka, warto skupić się nie tylko na własnym guście, ale także na celu, w jakim est nabywana. Torba męska w większości przypadków powinna być pojemna. Należy w nim umieścić dokumenty, portfel i inne ważne rzeczy. Jednak także w przypadku kobiet, warto wybrać model nieco większy. Z kolei na wyjście lub spacer weź małą torbę.

Kolejnym elementem jest kolor. Klasyczna gama - czarny, brązowy, beżowy - nadaje się do stylu biurowego lub garderoby składającej się z podstawowych rzeczy. Możesz urozmaicić nudne odcienie za pomocą kolorowych detali. Ale nie przesadzaj, nie używaj kilku kolorów, które nie pasują do siebie.

Zamawiając torbę, zwróć uwagę na szczegóły. Uchwyty, wkładki i inne elementy dopełnią wygląd torebki handmade ze sznurka i będą pasować do twojego stylu. W przypadku panów wygodne jest noszenie torebek na pasku.

Torebki handmade – skóra jako wzór elegancji

Różnorodność materiałów produkcyjnych, stylów, kolorów i opcji pozwala na stworzenie wielu oryginalnych modeli. Rzemieślnicy wkładają duszę w projektowanie każdego produktu, co nadaje torebkom szczególnego charakteru. Kolejną niewątpliwą zaletą ręcznie robionych toreb jest ich funkcjonalność i komfort, jaki mają torebki handmade. Skóra jest pod tym względem wyjątkowo wdzięcznym materiałem. Takie torebki uwzględniają potrzeby kobiet, dlatego objętość i ilość przegródek, umiejscowienie i ilość kieszeni, długość paska są dostosowane do potrzeb właścicielki torebki handmade. Skóra może być tu naturalna lub sztuczna. Z kolei eko-materiały łączą trwałość, estetykę i są przyjazne dla środowiska. Różnorodność wzorów oraz bogata gama kolorystyczna przędzy pozwalają na tworzenie wyjątkowych torebek w różnych stylach. Różnorodność opcji wykończeniowych (futro, zamki, sprzączki, pióra, cekiny, nadruki, wzory, hafty) pozwala projektantom tworzyć niepowtarzalne modele ręcznie robionych plecaków i toreb.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz