Post

Jak wykorzystać chustki i szale w stylizacji jesiennej?

Chusty i szale to proste ale efektowne dodatki do kobiecych stylizacji. Zobacz, jak możesz je łatwo wykorzystać jesienią.

Uniwersalne dodatki chustki i szale – jesień to ich czas!

Akcesoria na szyję nie tracą w modzie na aktualności, a jedynie zmieniają swoją formę stylistyczną. Szale i chusty mają naprawdę szeroką funkcjonalność: z szalików w ciągu kilku minut możesz stworzyć sukienkę, top, torbę, pasek lub nakrycie głowy. Poza tym ten element zawsze przychodzi na ratunek, jeśli w stylizacji brakuje kolorowego akcentu. Jak dodać do stylizacji chustki i szale? Jesień to idealny czas na tego typu dodatki.

Możesz je łatwo wiązać w tzw. boczny łuk. To najprostszy sposób na uzupełnienie monochromatycznego letniego lub jesiennego looku. Kwadratowy szalik lub wąski szalik z diagonalu należy złożyć wzdłuż i zawiązać zwykłym węzłem, przerzucając przedni wolny koniec przez ramię. Ten styl będzie idealny, jeśli nosisz podstawowe T-shirty, proste swetry i bluzki z okrągłym dekoltem.

Jak jeszcze możesz wykorzystać chustki i szale? Jesień to pora na kokardki. Elegancki sposób na uzupełnienie codziennego lub biznesowego looku. W takich przypadkach stosuje się metalowe, srebrne lub złote klipsy, w które wkręca się końce szalika. Taka kokardka pasuje do białej bluzki, prostej ciemnej marynarki i klasycznych spodni, a także stylizacji smart-casual.

Bujna kokardka to jedna z najbardziej artystycznych opcji, przydatna do tworzenia wieczorowych lub wakacyjnych stylizacji. Szalik składa się wzdłuż skosu, otacza szyję, a wolne końce składa się w pętle i zawiązuje w kokardę. Styl ten był bardzo popularny w latach 70. i 80., kiedy moda nawiązywała do dziedzictwa wiktoriańskich dandysów i mieszczańskich fashionistek. To także ulubiona technika Alessandro Michele w kolekcjach Gucci.

Proste wiązanie chustek i szali w stylizacji

Nie każdy lubi nosić dodatki na szyi, jednak jeśli istnieje potrzeba uzupełnienia garnituru jasnym elementem, można zdecydować się na szalik, ale zintegrować go jako pasek. W tym celu należy użyć dużej chusty kwadratowej lub wydłużonej chusty o splocie diagonalnym, złożyć ją wzdłuż lub ukośnie i zawiązać na biodrach małą kokardką, przeciągnąć ją przez szlufki spodni lub przerzucić przez sukienkę, lub spódnicę.

Modne będzie też proste wiązanie chustek i szali w stylizacji vintage. To sposoby zawiązania szalika lub chusteczki w postaci ogniw łańcuszka, splotu produktu w linę i owinięcia go wokół szyi, złożenia w węzeł, pozostawienia podwójnego materiału i zawiązania go w krawat. Podobnie wiązane szaliki można znaleźć u Miu Miu i Gucci.

Po szczelnym owinięciu szyi kwadratowym złożonym szalikiem lub wąskim szalikiem możesz zawiązać mały węzeł z boku. Takie wiązanie chustek i szali pasuje do koszuli oversize i prostych bluzek zapinanych na guziki. Do tego załóż obszerny sweter i sukienkę z dekoltem w kształcie litery V. Wiązanie to podkreśla także wdzięk szyi i obojczyków.

Stylizacja jesienna z płaszczem i szalem

Jakie będą w tym sezonie modne wzory szali jesiennych?

W tym roku projektanci zaskakują nas świeżym zestawieniem akcentów i niezwykłą prezentacją dawnych trendów. Modne wzory szali jesiennych, to wydłużone, monochromatyczne modele. Taka chusta może być swobodnie przerzucona przez ramię i zabezpieczona paskiem. W tym sezonie projektanci domu mody Luisa Spagnoli proponują też używanie długich szalików, które pasują do materiału, z którego uszyta jest twoja stylizacja.

Jeśli znudziły ci się tradycyjne sposoby noszenia klasycznych szalików z nadrukiem, możesz przerzucić je przez ramię, zawiązując końce w supeł na wysokości talii. Modne wzory szali jesiennych w kratkę pasują zwłaszcza do jedwabnych stylizacji. Kilka domów mody, na przykład Ralph & Russo i Dolce & Gabbana, uzupełniło swoje stylizacje bardzo długimi, dzierganymi szalikami.

Jak nosić apaszkę – proste aranżacje na co dzień

Proste modele marynarek doskonale uzupełniają apaszki o nietypowych kształtach i jaskrawych barwach. Na przykład: apaszka z obszernymi frędzlami lub ciętymi krawędziami. To jak nosić apaszkę, zależy od odzieży, jaką wybrałaś. Jeśli lubisz jasne marynarki czy kombinezony, to apaszka sprawdzi się jako dodatek do szyi i powinna być skromna, w delikatnych odcieniach. Jeśli nie wiesz jak nosić apaszkę, mamy dla ciebie rozwiązanie.

• Złóż apaszkę na pół i owiń ją wokół szyi.

• Jeden wolny koniec wciągamy w pętelkę wykonaną z jednej strony.

• Drugi wolny koniec wciągamy w tę samą pętlę, tylko na pierwszy koniec.

• Wyprostuj wszystkie boki i ułóż.

Ta opcja będzie świetnie wyglądać ze wszystkimi apaszkami, a także szalikami czy stułami: cienkimi, obszernymi, gładkimi lub z różnymi nadrukami.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz