Post

Elegancki płaszcz męski zimowy ocieplany - jaki wybrać?

Męski płaszcz na zimę doda elegancji każdej stylizacji. Kluczem do sukcesu jest jednak jego właściwy wybór.

Płaszcz męski zimowy krótki - rodzaje

Wśród płaszczy męskich możemy wyróżnić stylowe cromby, balmakaany z krytymi kołnierzami, polo, raglan, pardessu, redingoty, krótkie grochowe płaszcze, trencze, płaszcze w stylu militarnym, modne budrysówki. Męska odzież wierzchnia wyróżnia się praktycznością i funkcjonalnością, dlatego w przeciwieństwie do damskiej wykonana jest z gęstszych materiałów: tkaniny, wełny, wzmocnionych skośnym splotem. Stosowane są również bardziej miękkie tkaniny: kaszmir, wełna toskańskich jagniąt. Wybierając płaszcz męski zimowy krótki, należy zwrócić uwagę na jakość i naturalność materiałów, ponieważ od tego zależy, przez ile sezonów będzie on częścią twojej garderoby. Dozwolone są tkaniny mieszane z niewielką domieszką włókien syntetycznych. To dzięki nim płaszcz męski zimowy krótki cechuje odporność na zużycie, a także na kurz i wodę. Zanim wybierzesz płaszcz męski, sprawdź czy spełnione są następujące warunki:

• Naturalne materiały.

• Idealne dopasowanie wzdłuż linii ramion.

• Odpowiednia długość rękawów, do połowy zakrywająca grzbiet dłoni.

Wśród najpopularniejszych są płaszcze Crombie dla mężczyzn z angielskim kołnierzem. Ten typ płaszcza męskiego jest preferowany przez fanów stylu biznesowego ze względu na graficzny krój, ściśle proporcjonalne, surową angielską klasykę. Dzięki krojowi marynarki idealnie komponuje się z garniturami biznesowymi. Z kolei Balmakaan, to męski surowy jednorzędowy płaszcz z kołnierzem koszulowym. Jest wykonany w stylu minimalizmu, co czyni go stworzonym dla ludzi biznesu, biznesmenów, polityków. Guziki są często zakryte. Męski model dobrze komponuje się z klasycznymi garniturami i spełnia wszystkie wymogi biznesowego dress code'u.

Płaszcz męski zimowy długi – jak go odpowiednio dobrać?

Długość męskiego płaszcza może być różna. Istnieją modele, które charakteryzują się długością powyżej kolan, jednak najpopularniejszym wyborem nadal pozostaje płaszcz męski zimowy długi. Taki płaszcz jest idealny dla mężczyzny o wzroście 185 cm lub wyższym, gdyż bardzo korzystnie podkreślą figurę. Dla mężczyzny o wzroście od 175 do 185 cm pasować będą modele do kolan, a także do uda lub do środka.

Płaszcz męski zimowy długi jest bardziej odpowiedni na okres zimowy, ponieważ pozwala utrzymać ciepło i chronić ciało przed silnymi wiatrami i niskimi temperaturami. Wybór długości zależy od preferencji. Optymalnym modele jest Berberys. Długość płaszcza waha się od dziewięćdziesięciu pięciu do stu piętnastu centymetrów. Taki płaszcz polecany jest wysokim mężczyznom. Przy wyborze należy również wziąć pod uwagę rodzaj sylwetki.

płaszcz męski

Płaszcz męski zimowy wełniany – jak wybrać materiał dobrej jakości?

Kupując wełniany model, zwróć uwagę na jego cenę. Praktycznie we wszystkich przypadkach im droższy płaszcz męski zimowy wełniany, tym lepszy materiał. Uważnie przestudiuj wygląd zakupionego płaszcza. Szwy powinny być mocne i równe. Płaszcz męski zimowy wełniany powinien mieć trwałą i odporną na zużycie podszewkę. Ale przede wszystkim upewnij się, że jest wykonany z naturalnej wełny. Ta informacja jest podana na etykiecie. Ponadto dokładnie obejrzyj wygląd zakupionego płaszcza. Sprawdź tkaninę, czy jest przyjemna w dotyku i zwarta. Szeroką gamę wełnianych płaszczy znajdziesz pod adresem - https://answear.com/h/plaszcze-welniane

Płaszcz męski zimowy z futerkiem – o czym jeszcze warto pamiętać?

Najważniejszym kryterium wyboru jest długość. Płaszcz męski zimowy z futerkiem powinien być dopasowany do twojego wzrostu, wagi i budowy ciała. Wysoki mężczyzna najlepiej pasuje do długiego płaszcza. A dla mężczyzny niskiego wzrostu odpowiednia będzie krótka wersja. Idealna długość to 4 palce poniżej kolana. Może być również 4 palce powyżej kolana. Pamiętaj, że rękaw powinien zakrywać połowę dłoni. Jednorzędowy wełniany płaszcz męski zimowy z futerkiem powinien łączyć się ze spodniami, dżinsami.

Jeśli jesteś biznesmenem, powinieneś preferować płaszcz czarny, szary lub niebieski. Warto pamiętać, że wełniany płaszcz męski wymaga pielęgnacji. Jeśli nie chcesz go zniszczyć po pierwszym praniu, zapoznaj się z wymaganiami, zasadami jego konserwacji i pielęgnacji. Płaszcza nie można prać w pralce. Namocz płaszcz przez krótki czas, delikatnie go wyżmij i delikatnie wysusz. Mokrych wełnianych ubrań nie należy wieszać, ponieważ łatwo stracą swój pierwotny wygląd. Nie używaj szczotek ani innych urządzeń, które mogą zdeformować ubranie. Trzymaj płaszcze na wieszakach. A latem należy go umieścić w specjalnym opakowaniu, ale nie plastikowym.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz