Post

Jaka kurtka damska puchowa na zimę?

Kurtkę puchową można nazwać najbardziej praktyczną i wygodną odzieżą wierzchnią dla kobiet. Jest lekka, modna, zapewnia ciepło i jest doskonała dla kobiet w każdym wieku, dowolnym wzroście i budowie ciała. To także doskonała alternatywa dla futra czy kożucha, szczególnie jeśli chodzi o noszenie jej na co dzień. Doskonała dla kobiet lubiących aktywnie spędzać czas, ceniących lekkość i ciepło, odzieży niekrępującej ruchów.

Puchowa kurtka zimowa damska – jaka długość będzie odpowiednia?

Kurtka puchowa powinna zapewniać ciepło w chłodne dni, mieć atrakcyjny design i pasować do sylwetki. Puchowa kurtka zimowa damska może mieć różną długość.

• Skrócone, które wyglądają jak kurtki sportowe.

• Średniej długości, sięgające do połowy uda.

• Długie, sięgające do połowy łydki lub nawet zakrywające kostkę.

Nie zapominaj, że w chłodne dni najlepszą opcją jest długa puchowa kurtka zimowa damska, a poza sezonem krótkie modele. W zależności od kroju kurtki puchowe można podzielić na: proste, balonowe, trapezowe, z rozkloszowanym dołem. Najpopularniejsze są klasyczne, proste kurtki, które dobrze pasują do każdej sylwetki. Model z rozkloszowanym dołem jest wskazany do stworzenia romantycznej stylizacji. Młodsze panie preferują modele „balonowe”, rozszerzającą się w biodrach i zwężającą się ku dołowi.

Długa kurtka puchowa damska z kapturem – z naturalnym czy syntetycznym wypełnieniem

Głównym zadaniem odzieży zimowej jest utrzymanie ciepła, ochrona przed mrozem i zimnym wiatrem. Dlatego też główną uwagę należy zwrócić na izolację. Długa kurtka puchowa damska z kapturem jest wyposażona w naturalny puch i pierze, wyściółkę poliestrową, holofiber, isosoft.

Sztuczna izolacja jest odpowiednia do uprawiania sportu lub dla kobiet uczulonych na puch. Procentowa zawartość puchu i pierza w wypełniaczu jest wskaźnikiem jakości i właściwości termicznych kurtki. Na chłodne dni sprawdzi się długa kurtka puchowa damska z kapturem o parametrach 70/30, gdzie pierwsza cyfra oznacza proporcję puchu, a druga pierza. W przypadku niezbyt mroźnych zim dopuszczalne jest stosowanie kurtki puchowej w proporcji 60/40 lub 50/50. Takie kurtki będą również tańsze. Mroźne zimy, wędrówki, jazda na nartach będą wymagały wybrania najcieplejszej kurtki z proporcją 80/20. Obecność na metce słów wełna, poliester, bawełna oznacza, że producent zastosował ją jako wypełniacz. Syntetyczne wypełnienie obniży cenę kurtki i sprawi, że będzie ona lżejsza. Jednak nie zawsze zapewnia ciepło, a jej żywotność jest krótsza niż puchu. Kurtka puchowa wypełniona kaczym puchem i pierzem wystarczy na około 5 lat, a kurtka z gęsim puchem na 20 lat. Nie zapominaj, że okres ten zależy od prawidłowego przechowywania i pielęgnacji.

Syntetyczna kurtka zimowa wystarczy ci na rok lub dwa, ponieważ po praniu materiał ten traci swoje właściwości ocieplające. Nowoczesne materiały izolacyjne: holofiber, puch syntetyczny, fibretech są znacznie cieplejsze niż syntetyczny winterizer i tańsze niż puch. Są bezpieczne, antyalergiczne i mają obniżoną higroskopijność.

Kurtka damska puchowa

Kurtki damskie z puchu gęsiego – jak wybrać?

W kurtce wypełniacz powinien znajdować się w równych, identycznych, małych blokach, których rozmiar wynosi 20 x 20 centymetrów. Należy również sprawdzić, czy nie ma grudek i upewnić się, że puch swobodnie przemieszcza się wewnątrz kostki. Przed wyborem kurtki puchowej należy wziąć pod uwagę, że są one dostępne w wersji jedno- lub dwuwarstwowej. Kurtki damskie z puchu gęsiego dwuwarstwowe będą znacznie cieplejsze i sprawdzą się w trudnych warunkach, natomiast pierwsza wersja przeznaczona jest dla osób, które częściej przemieszczają się np. samochodem.

Musisz sprawdzić wartość FP na etykiecie. Wszystkie kurtki damskie z puchu gęsiego mają tzw. wskaźnik elastyczności. Ten wskazuje, jak szybko puch powróci do stanu pierwotnego po ściśnięciu. Najniższym wskaźnikiem jest liczba 550. Możesz też sama sprawdzić elastyczność kurtki. Musisz ścisnąć dolny blok, a następnie gwałtownie go zwolnić i obserwować, jak szybko tkanina się prostuje.

Markowe kurtki puchowe damskie – jak poznać?

Przymierzając kurtkę, musisz nie tylko zwrócić uwagę na to, jak dobrze ten model na tobie wygląda, ale także sprawdzić, czy jest wygodny. Czy podczas noszenia kurtka cię drapie? Jeśli tak, to jest to model niskiej jakości. Markowe kurtki puchowe damskie nie mają wystających piór.

Na etykiecie powinieneś znaleźć napis DIN EN 12934. Jest to norma jakości, co oznacza, że wypełnienie puchowe zostało dokładnie wyprane, wysuszone, przetworzone, wysuszone. Na metce powinny znaleźć się szczegółowe informacje o kraju produkcji, producencie oraz zalecenia dotyczące pielęgnacji. Markowe kurtki puchowe damskie mają zazwyczaj małą torebkę z dołączoną próbką wypełniacza.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz