Post

Wytrzymałe plecaki – jaki plecak wybrać?

Plecak mocno wkroczył w codzienne życie mieszkańców miast, przestając być atrybutem jedynie podróżników i turystów. Możliwość uwolnienia rąk i przeniesienia całego ładunku na plecy przyciąga wielu aktywnych mieszkańców miasta. Nadejście ery smartfonów przyczyniło się do dodatkowej popularności plecaków. Wybór plecaka miejskiego do codziennego użytku zależy bezpośrednio od rytmu twojego codziennego życia.

Jaki plecak na co dzień będzie odpowiedni?

Jeśli jesteś aktywny fizycznie, na przykład biegając lub jeżdżąc na rowerze do pracy, to plecak rowerowy lub multisportowy może pełnić funkcję plecaka miejskiego. Dobrze przylega do pleców i nie spada podczas gwałtownych ruchów, zachowując przy tym stabilność przenoszonego ładunku.

A jaki plecak na co dzień będzie odpowiedni dla osób lubiących chodzić? Warto wówczas zainteresować się plecakami na górskie spacery - „hiking”, które są w asortymencie prawie każdej marki outdoorowej. Ze wszystkich plecaków turystycznych najbardziej nadają się do roli plecaka miejskiego – kieszeń często wykorzystywana jest jako przegroda na tablet/laptop, duże przegrody pozwalają na uporządkowanie rzeczy, których potrzebujesz w podróży. A kompaktowe wymiary takich plecaków odpowiadają wymiarom bagażu podręcznego.

Jeśli chodzi o to, jaki plecak na co dzień będzie właściwy dla bywalców siłowni. To odpowiednie są plecaki miejskie z dużą przegrodą. Pomieści odzież treningową i trampki. W razie potrzeby buty na zmianę można umieścić pod elastycznym, siatkowym sznurkiem, który producenci często dodają z przodu swoich miejskich plecaków.

Jaki plecak do pracy wybrać?

Zastanawiając się jaki plecak do pracy wybrać zwróć uwagę na jego objętość. W środowisku miejskim nie musimy nosić zapasów wody i żywności, a także sprzętu kempingowego. Dlatego plecaki miejskie są ograniczone do pojemności do 30 litrów, podczas gdy najczęściej spotykana jest pojemność 20-25 litrów. Wystarczy włożyć do plecaka rzeczy potrzebne na jeden dzień – gadżety, laptop, książkę lub teczkę z papierami, kurtkę na wypadek niepogody, przekąski itp.

Plecaki miejskie, które nie wyróżniają się dużymi wymiarami, z łatwością przechodzą jako bagaż podręczny we wszystkich węzłach komunikacyjnych i mieszczą się w większości magazynów. Bardzo ważne w kontekście rozważań, jaki plecak do pracy wybrać jest organizacja przestrzeni.

Ci, którzy ze względu na swoją pracę lub hobby noszą ze sobą laptopa i kilka gadżetów, przy wyborze plecaka miejskiego powinni zwrócić uwagę na organizację elektroniki. Jednym z najczęstszych elementów w projektowaniu plecaka miejskiego jest komora na laptopa. Z reguły jest przeznaczona do najpopularniejszych rozmiarów laptopów - od 14 "do 15,6", znacznie rzadziej - 17".

Niektóre plecaki mają wyściółkę i wzmocnienia, aby dodatkowo chronić laptopa przed uderzeniami. Czasami komora na laptopa jest odizolowana od reszty plecaka miejskiego – posiada własny zamek i jest odgrodzona miękką ścianką, co jest bardzo wygodne w warunkach kontroli bagażu na lotniskach. W niektórych modelach komora na laptopa może służyć jako kieszeń, dzięki czemu plecak jest bardziej wszechstronny w użytkowaniu.

Wytrzymały plecak

Mocny plecak do pracy – co jeszcze powinien mieć?

Stosunkowo nową opcją w niektórych modelach plecaków miejskich są kieszenie na gadżety i urządzenia elektroniczne. Wcześniej były to tylko przegródki na odtwarzacze, które dodatkowo wyposażone były w „wyjście” na słuchawki. Dziś, w dobie gadżetów do noszenia, w miejskich plecakach można znaleźć specjalne kieszenie na tablety i smartfony. Mocny plecak do pracy może mieć nawet wbudowaną baterię do ładowania gadżetów. Ostatecznie mocny plecak do pracy powinien być odporny na uszkodzenia i otarcia.

Jakie powinien być wytrzymały plecak turystyczny?

Na co dzień często nosimy w plecaku laptop, jedzenie na obiad, dokumenty, książki itp. Projektantom czołowych producentów sprzętu outdoorowego udaje się stworzyć plecaki, w których wygodnie jest przenosić ładunek o wadze 30- 40 kg. Wytrzymały plecak turystyczny ma zazwyczaj anatomicznie wyprofilowane szelki oraz sztywny tył z termoformowanej pianki. Dobrze rozkłada obciążenie i odciąża barki właściciela.

Wytrzymały plecak turystyczny to też niezawodne materiały, takie jak tkaniny poliestrowe i nylonowe z bardzo grubych nici o gęstym splocie. Niektórzy producenci stosują materiały tak trwałe, że śmiało dają gwarancję na plecaki nawet do 25 lat.

Zwróć uwagę na różne przydatne drobiazgi w plecaku – mogą być bardzo pomocne w codziennym życiu. Nie występują we wszystkich modelach, a niektóre z nich można uznać za unikalne cechy plecaków konkretnych marek. Przydatne drobiazgi to przegródka na okulary przeciwsłoneczne (czasami w postaci twardego etui), pętle antykradzieżowe blokujące suwak zamka i uniemożliwiające jego rozpięcie, tajne kieszenie lub przegródki, suwaki zamka błyskawicznego z otworami na zamki itp.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz